Oproti provizornímu kalendáři WorldSBK, který byl zveřejněn již na začátku listopadu, nedošlo k příliš velkým změnám. V roce 2019 bude v tomto seriálu 13 závodních víkendů, během kterých se odjede 13 závodů, respektive 26 závodů ve třídě Superbike. Pokud budeme počítat i přibyvší nedělní závod Superpole Race, bude jich celkem 39.

Nově oznámeným je závod v Laguna Seca, který se pojede ve změněném termínu 12. – 14. července, a jak je již zvykem, na trati se ukáže pouze kategorie Superbike. Tento závod bude v pořadí devátý v příštím roce a po něm bude následovat letní přestávka. Brno se dle očekávání v kalendáři neobjevilo, takže zhasly i ty poslední jiskřičky naděje u největších optimistů.

Oficiální kalendář Superbiků pro rok 2019

Oficiální kalendář Superbiků pro rok 2019

Zatím nepříliš známou skutečností je to, že kategorie Supersport 300 se příští rok poprvé podívá za oceán a malé supersporty se zúčastní závěrečného závodu v Kataru. Otázka ale je, v jakém formátu a počtu týmů, protože si nějak nedokážeme představit, že do Kataru pocestují i týmy, které nebudou mít šanci něco změnit a nebo dosáhnout v celkovém pořadí. Jsme tedy dost zvědaví, jestli Dorna i v Kataru dodrží formát dvou tréninkových a kvalifikačních skupin u této kategorie.