Brzy to bude rok od nehody amerického závodníka Nickyho Haydena, který se při tréninku na svém kole srazil s automobilem a následkům zranění po pěti dnech podlehl. Nicky se tehdy pohyboval nedaleko závodního okruhu v Misanu. Vedení radnice tohoto města podpořilo návrh v místě nehody vybudovat pamětní zahradu.

Památník bude umístěn na křižovatce ulic via Ca‘ Raffaelli a via Tavoleto a bude vybudován za podpory jednoho z Nickyho přátel Denise Pazzagliniho. Ten byl Nickyho mechanikem v době, kdy závodil v týmu Repsol Honda v MotoGP. Výbor města Misano poskytl pozemky zdarma a práce začnou tento týden. Termín dokončení a následné otevření je naplánováno na roční výročí jeho úmrtí – 22. května.

Nicky Hayden

V Misanu si kromě Nickyho Haydena můžeme také připomínat Marca Simoncelliho, jehož jméno nese samotný závodní okruh a nedaleko je vybudováno muzeum s památníkem. Dalším místem, který fanoušci při návštěvě tohoto místa hojně navštěvují je samozřejmě Tavullia, kde bydlí Valentino Rossi.

Stefano Giannini – starosta města

„Instalace se bude jmenovat „Giardino Nicky Hayden“ (Zahrada Nickyho Haydena, pozn. red.). Rada města Misano okamžitě rozhodla o povolení požadavku, který přišel od Nickyho přátel. Mladý americký závodník má v Misanu svůj odkaz a Denis Pazzaglini, mechanik z doby, kdy Nicky Hayden závodil v MotoGP, se brzy stal jeho blízkým přítelem. Osud držel oba dva spolu jen pár hodin před tragickou nehodou a společně jezdili po silnicích v Misanu.“

mapa Misana

místo nehody