Nizozemský závodník Michael van der Mark působí u Yamahy už druhým rokem. Momentálně se v celkovém hodnocení mistrovství světa nachází na průběžném třetím místě s 248 body a ztrátou 122 bodů na prvního Jonathana Reu. Z rozšíření spolupráce je nadšený.

„Jsem šťastný, že jsem podepsal smlouvu s Yamahou. Já důvěřuji jejímu projektu, Yamaha zase věří mně jako jezdci, a to z nás dělá velmi silnou dvojici. Dosáhli jsme spolu značného progresu a teď jsme v bodě, kdy se nám daří vyhrávat závody. Těším se na naši další spolupráci, na to, že se zase posuneme vpřed a přiblížíme se našemu hlavnímu cíli, a to k zisku titulu,“ uvedl Michael van der Mark v tiskovém prohlášení.

Na svoji další spolupráci s Yamahou se těší také jeho týmový kolega Alex Lowes, aktuálně figurující na průběžné šesté pozici. Anglický pilot působí u japonské stáje už tři roky, vyhrát závod se mu však poprvé podařilo až letos v Brně.

„S Yamahou jsem toho prožil opravdu hodně, jak vzestupy, tak pády. Vždycky jsem měl ambice vyhrát mistrovský titul a nemyslím si, že by to bylo až tak nereálné vzhledem k progresu, jakého jsme dosáhli. Nikdy jsem si závody neužíval tolik, jako s tímto týmem a budu se i nadále snažit dostat Yamahu tam, kam patří,“ má z prodloužení smlouvy radost Alex Lowes.

S podepsanými kontrakty mohou oba jezdci s lehčími hlavami vstoupit do desátého kola šampionátu, které se pojede po letní přestávce ve dnech 14. až 16. září v portugalském městečku Portimão.