María Herrera bude závodit pro tým MS Racing na motocyklu Yamaha. Do mistrovství světa Supersport vstupuje poté, co v loňské sezóně závodila v šampionátu Supersport 300 právě pro tým MS Racing a v celkové klasifikaci skončila na 13. místě.

„Chceme poděkovat promotérovi šampionátu Dorně, společnostem Yamaha Racing a Yamaha Spain, kteří nám pomohli posunout tento projekt dál a dovolili nám podporovat mladou talentovanou závodnici a dát jí další šanci poté, co se s námi loni účastnila šampionátu mistrovství světa Supersport 300,“ stojí v prohlášení týmu MS Racing.

María Herrera

María Herrera

Fanoušci mohou Maríi Herreru znát z jejího působení v šampionátu Moto3, kde závodila pro tým AGR, ale v roce 2017 své místo ztratila, protože tým zažil kolaps a ze šampionátu se stáhnul. Poté se tedy přesunula do paddocku Superbike a závodila v šampionátu Supersport 300.

Přesto se ale mladá závodnice do paddocku MotoGP na několik víkendů v letošní sezóně vrátí. Kromě angažmá v mistrovství světa Supersport totiž bude také závodit v šampionátu MotoE, který bude na několika vybraných okruzích jako doprovodná série MotoGP. Herrera již dříve podepsala smlouvu s týmem Ángela Nieta. Pravděpodobně ale bude muset vynechat jeden závodní víkend šampionátu Supersport, a to ten ve dnech 5. až 7. července, který se jede na okruhu Donington Park. Ve stejný víkend totiž budou jezdci MotoE závodit na Sachsenringu.