Pro sezónu 2018 se bývalá závodnice z Moto3 Maria Herrera připravuje na svůj debut v šampionátu světových Superbiků, kde bude závodit v nové třídě Supersport 300. Tato třída si letos užila svou první sezónu a nabídla nám pěkné vyrovnané závody. Maria po několika letech v Grand Prix vyzkouší druhý prestižní šampionát mistrovství světa. Příští rok ji uvidíme v barvách týmu Yamaha MS Racing.

Přestup do nové kategorie provedla jednadvacetiletá závodnice po zklamání z letošní sezóny, kde ji tým po zranění nahradil jiným jezdcem. Poslední závody letošní sezóny odjela jako náhradnice u týmu Aspar a musela si najít nové angažmá. Tým Yamaha MS Racing patří mezi nejlepší ve třídě Supersport 300, protože s nimi letošní titul vyhrál Marc García. Marc se ale rozhodl pro příští rok přestoupit do juniorského mistrovství světa FIM CEV Moto3 a Borja Sanchez přestoupil k týmu ETG Racing, takže Mariiným týmovým kolegou bude Dani Valle.

Maria Herrera má v tým velkou důvěru, aby jí pomohl konzistentně bojovat o vítězství. Díky tomu budou v této třídě závodit dvě dívky, když Maria doplní Anu Carrasco, která si letos užila slavné vítězství v Portugalsku.

Maria Herrera

Maria Herrera

„Letos jsem třídu WorldSSP300 sledovala, protože tam mám některé přátele, jako je Marc Garcia, který vyhrál titul, a Dani Valle. Když skončila sezóna, tak mě kontaktoval management týmu Yamaha MS Racing a vypadalo to jako dobrý nápad. Myslím, že je to zábavná kategorie. Bylo skvělé vidět Anu Carrasco na stupních vítězů a doufám, že v příštím roce toho uvidíme ještě víc. Moje cíle jsou časy z minulé sezóny. Pokud pokořím tyto časy, bude to skvělý výsledek. Ana a já budeme na trati soupeřky, stejně jako s ostatními. Mimo trať jsme ale přátelé.“

„Daniho dobře znám, předtím jsme společně trénovali a v týmu je dobrá atmosféra. On zná motorku a tratě. Tým už má spoustu hodnotných informací a stejně tak dobré nastavení motorky, takže si myslím, že budeme schopni společně bojovat na čele. Je jasné, že všichni chceme bojovat o titul a já budu bojovat o vítězství až do konce.“