Tým GRT Yamaha, pro který Mahias závodil v uplynulých letech, se totiž od příštího roku zaměřuje na kategorii Superbike a v Supersportech už působit nebude. Oba jezdci toho týmu se tak museli poohlédnout jinde, protože ani jeden z nich do superbikového týmu nepovýšil. Zatímco Federico Caricasulo byl oznámen jako jezdec týmu Bardahl a týmový kolega Randy Krummenachera, tak Lucas Mahias zamíří do týmu Kawasaki Puccetti.

Lucas Mahias získal titul mistra světa Supersport v roce 2017, letos to s obhajobou neměl jednoduché, jeho sezóna byla jako na houpačce. Nyní je ale před ním nová výzva – přestup z motocyklu Yamaha na motocykl Kawasaki ZX-6R týmu Puccetti, který získal v letech 2015 a 2016 titul s Kenanem Sofuoglem.

Lucas Mahias

Lucas Mahias

Lucas Mahias ke svému přestupu řekl: „Jsem velmi šťastný, že můžu být součástí týmu Kawasaki Puccetti Racing. Poté, co jsem mnoho let strávil na motocyklu jedné značky, potřebuji novou motivaci a nemohl jsem skončit na lepším místě, protože Kawasaki a tým Puccetti jsou stejně jako já nadšení a odhodlaní získat další titul. Během testu v Jerezu jsem si připomněl mé dávné bitvy se Sofuoglem a nyní, když jsem si motocykl Ninja ZX-6R vyzkoušel, tak chápu, proč byl Kenan tak konkurenceschopný. Motocykl funguje velmi dobře, ale stále musíme hodně pracovat a máme toho spoustu k testování. Nemůžu se dočkat, až budu zpátky na trati, budeme testovat v Jerezu a Portimau a budeme pokračovat v naší práci na nastavení, abychom byli připraveni na Phillip Island.“

Týmovým kolegou Lucase Mahiase bude japonský jezdec Hikari Okubo, který v týmu zůstává i pro další sezónu. Okubo pokračuje ve zlepšování svého tempa a rád by pravidelně získával umístění v Top 10.

Hikari Okubo

Hikari Okubo

Jsem opravdu rád, že zůstávám s týmem Kawasaki Puccetti Racing i v roce 2019. Sezóna 2018 pro mě nebyla jednoduchá, ale dokázal jsem získat zkušenosti a naučil jsem se toho hodně o mém motocyklu a o mých rivalech, takže příští rok vidím pozitivně. Rád bych během každého závodního víkendu jezdil na čele a vím, že to není nesplnitelný sen. Samozřejmě vím, že to nebude jednoduché, ale vím, že můžu s týmem Puccetti a se všemi profesionálními zaměstnanci počítat. Jsem velmi motivovaný a chci do toho dát všechno v každém závodě. Děkuji Kawasaki, sponzorům a celému týmu,“ řekl Hikari Okubo.