Britský závodník Alex Lowes se svým francouzským kolegou Sylvainem Guintolim mají podobné názory ohledně výzvy, která je čeká s týmem Pata Yamaha. Společně sdílejí stejnou vizi, touhu po vítězství v tomto novém projektu, kdy se japonský konstruktér vrací na scénu WSBK.

“Miluji tuto motorku, upřímně, je skvělá,” říká Lowes. “To však nutně neznamená, že přijdeme a hned vyhrajeme šampionát, ale znamená to, že budeme v pozici, kde o tom můžeme přemýšlet. A to je něco, o čem snívám od dětství. Poslední dva roky byly těžké a naučily mě si mnohem víc vážit situací, ve kterých se právě nacházím, takže jsem za to velmi vděčný a těším se na to.”

Pata4-1 (1)

Znamená to, že je tu reálná možnost pódiového umístění, či dokonce vítězství na Phillip Islandu? Oba dva, 25 letý Brit a jeho kolega mistr světa WSBK z roku 2014, jsou optimisté:

“Ano, je tu ta možnost. Určitě je to na nás, jestli to dokážeme nebo ne. Ale samozřejmě můžeme. Úroveň WSBK vnímám velmi dobře, jsem tam už dva roky, takže chápu a respektuji rychlost ostatních jezdců, také vím, co tu máme, takže je to reálný cíl. Ale důležitější než Phillip Island, který je jen prvním závodem, je pro nás celý rok. To, že to bude skvělý rok, nutně neznamená, že se dostaneme na pódium na Phillip Islandu. Pokud můžeme vyhrát na Phillip Islandu, pokusím se o to. A pokud budeme moct vyhrát do května, kdy pojedeme do Doningtonu, pokusíme se a vyhrajeme. A když nepřijde ten správný moment a budeme muset čekat o něco déle, než se všechno střetne, tak to uděláme. Určitě bych se vyvaroval toho pokoušet se dokazovat příliš brzy příliš mnoho. Žádný větší tlak tam necítím. Co se toho týká, cítím se v pohodě.”

35XO8WY9OGMPKG1WJIBD-1280x720

Týmový kolega Guintoli je trochu víc opatrný, ale určitě nevylučuje možnost pozitivního startu v jejich prvních závodech na R1:

“Tak víte, Austrálie může být zvláštní, protože je to trať, kterou mám opravdu rád, a i Alex ji má rád a mám pocit, že bude pasovat charakteristice naší R1, takže já tam chci jít a určitě v koutku duše chci vyhrát. Toto je náš cíl. Naše meta. Je reálné vyhrát první závody? Pravděpodobně ne, ale můžeme to dokázat. Toto jsou motocyklové závody a může se stát cokoliv a občas se stane překvapení, takže uvidíme. V každém případě tam půjdeme a budeme jezdit tak rychle, jak to jen dokážeme.”

Pata3-1 (1)

Po těžké sezóně 2015, kterou zkušený Francouz přetrpěl, se někteří kritici vyjádřili, že jeho úspěšné časy jsou pryč, ale 33 letý jezdec si je jistý tím, že se dokáže vrátit zpět na špici této nové éry své kariéry:

“Nepochybuji o tom. Minulý rok byl pro mě náročný, velmi se mi nedařilo a na začátku sezóny jsem měl zlé zranění… byla to těžká práce. Ale pokračoval jsem, držel jsem si hlavu dole, nevzdával jsem se, tvrdě jsem pracoval, podařilo se mi dosáhnout na pódium a na první řadu na roštu. Víte, předtím jsem měl dva úspěšné roky, z čehož v roce 2014 jsem získal titul, takže vím, že rychlost mám. Cítím se v dobré kondici, cítím se v této chvílí šťastný a chci tvrdě závodit. Cítím, že R1 bude pro mě právě ta správná zbraň.”