Bývalý tovární jezdec Kawasaki, který dosáhl nejlepšího umístění na 5. místě v roce 2014, se vrací do série poté, co přišel o místo v MotoGP týmu Reale Avintia Racing.

Svou kariéru začal v evropském šampionátu Superstock 600 v roce 2008, v tom samém roce vyhrál titul a v roce 2012 se přesunul do třídy Superbike. Během tří let získal dvě pole position, čtrnáct pódií a dvě vítězství.

I když to, že se Baz vrátí do WSBK, se vědělo, pro koho bude jezdit, bylo předmětem mnoha spekulací. Francouzský jezdec byl spojován s týmy Red Bull Honda a MV Agusta, ale nakonec podepsal smlouvu s týmem Althea, který příští rok pojede s jedním motocyklem.

S1000RR Baz poprvé vyzkouší příští týden v Jerezu.

Loris Baz

„Chtěl jsem najít nejlepší řešení pro svou budoucnost a myslím, že jsem ho našel v týmu Althea,“ řekl Baz. „Genesia znám už delší dobu, takže jsme jednali, a abych byl upřímný – bylo velmi snadné dosáhnout dohody. Vím, že tým je silný – nakonec, získali titul s Carlosem Checou – a já tento projekt považuji za velmi zajímavý, také ve světle nadcházejících změn. Jsem velmi spokojený se svým rozhodnutím. Chci poděkovat Genesiovii Bevilacquovi a BMW samozřejmě a těším se, až vyjedu na trať s S1000RR poprvé  během nadcházejících testů v Jerezu.“

Po Bazově podpisu je tedy pravděpodobné, že Američan Jake Gagne získá druhé místo v týmu Red Bull Honda vedle britského jezdce Leona Camiera.