Poté, co jezdec Avintia Ducati Baz zjistil, že nebude mít v MotoGP angažmá, řekl, že jeho cílem pro rok 2018 je vrátit se do WSBK, kde závodil v letech 2012 – 2014, než přestoupil do MotoGP.

Baz ukončí své tříleté působení v MotoGP tento víkend ve Valencii a šampionát opustí se dvěma čtvrtými místy, které jsou jeho nejlepšími výsledky.

Nyní má být jediným jezdcem týmu Althea, který od roku 2016, kdy přestoupil k německému výrobci, závodil se dvěma motocykly. Během této doby byl hlavním jezdcem Jordi Torres, který přestupuje k MV Agusta a který skončil v posledních dvou letech šestý a devátý. Na druhé motorce závodili Markus Reiterberger a Raffaele de Rosa.

Loris Baz

Bývalý jezdec Kawasaki Baz jednal s MV Agusta a týmem Ten Kate Honda o příští sezóně poté, co zjistil, že nezůstane v MotoGP s týmem Avintia.

Honda již podepsala smlouvu s Leonem Camierem, který závodil právě s týmem MV Agusta, ale identita druhého jezdce zůstává nejistá, protože Stefan Bradl ještě nebyl potvrzen na druhou sezónu.

Kandidátem, který by německého závodníka případně nahradil, je americký jezdec Jake Gagne, který se minulý víkend v Kataru zúčastnil s týmem Red Bull Honda již třetího kola mistrovství světa Superbiků.