Leon Haslam se do mistrovství světa Superbiků vrací poprvé od roku 2015 a na svém kontě má spoustu zkušeností. Ve WSBK dosáhl pěti vítězství a 39 pódií. V roce 2010 na Suzuki týmu Alstare skončil celkově dokonce druhý. Do WSBK si občas odskočil na divokou kartu a v loňské sezóně předvedl působivý výkon, když v Donington Parku skončil na druhém místě a ukázal, že má stále tempo na to závodit v této třídě.

Partnerem Rey bude podruhé ve své kariéře – naposledy byli ve stejných barvách v letech 2013 a 2014 – a tým tak bude mít po odchodu Toma Sykese opět dva britské jezdce.

Leon Haslam

„Musím moc poděkovat Kawasaki za tuto příležitost. Návrat do mistrovství světa Superbiků je něco, na co se opravdu těším. Po vítězstvích v závodech, pole position a druhém místě v mistrovství bude skvělé se vrátit do WSBK. Sezóna 2019 přinese nové výzvy, protože konkurenceschopnost mezi výrobci bude znovu na nejvyšší úrovni, ale jsem přesvědčen, že s profesionálním a úspěšným týmem za zády můžeme zažít spoustu úspěchů.“

Guim Roda – manažer týmu

„Je pochopitelně těžké nahradit jezdce Tomových kvalit a konečné rozhodnutí podepsat s Leonem padlo po zvážení mnoha faktorů. Za tímto rozhodnutím je komplexní sportovní strategie a cítíme, že k uspokojení týmových cílů je Leon nejlepším možným jezdcem. V posledních týdnech se vyrojily různé zvěsti a spekulace a my jsme rádi, že můžeme konečně potvrdit Leona jako naši volbu.

KHI to ví, já to vím, on to ví a šéftechnik Marcel Duinker ví, že si na sebe vezme velkou zodpovědnost. A ve věku 35 let získat tuto příležitost je pro něho nejlepší šance dokázat, že má stále něco navíc, čím může přispět. Máme jasnou představu, kde to najít a já jsem osobně motivovaný využít jeho zkušeností a spojit je s našimi, abychom vytvořili silnější balíček. Jak říkáme v KRT…“Výsledky jsou největším důkazem úsilí.“