• Michael van der Mark (Pata Yamaha) získal svoje první pódium ve WSBK ve stejném věku jako Chaz Davies (Nürburgring/2 2012): bylo mu 25 let, 7 měsíců a 0 dní.
  • Van der Mark je jediným závodníkem v historii, který vyhrál svoje první dva závody ve dvou po sobě jdoucích dnech. Před tím, než se začal jezdit jeden závod v sobotu a druhý v neděli, se podařilo 11 závodníkům vyhrát dvakrát v jednom dni. Prvním z nich byl Raymond Roche v Brainerd v roce 1989.
  • Van der Mark se vrací do Brna a všichni napjatě očekávají jediné: stane se zde prvním závodníkem v historii, který dokáže vyhrát svoje první čtyři závody v řadě?
  • Holandsko je šestnáctou zemí, jejíž občan vyhrál závod WorldSBK. Počet zemí se díky Michaelu van der Markovi rozšířil poprvé od doby, kdy Eugene Laverty za Irsko poprvé vyhrál v Monze v roce 2011 – a byl to ten víkend také vítězný double.
Michael van der Mark

Michael van der Mark

  • Toprak Razgatlioglu (Kawasaki Puccetti Racing) se stal prvním tureckým závodníkem, který se postavil na pódium ve WorldSBK a celkem 120. v historii. Turecko je jednou z 19 zemí, které má v historii WSBK alespoň jedno pódiové umístění.
  • Podaří se Jonathanu Reovi (Kawasaki Racing Team) dosáhnout v Brně na rekordní šedesátou výhru? Čísla jsou na jeho straně. Rea totiž v Doningtonu nevyhrál a jeho poslední šňůra tří závodů bez vítězství byla naposledy v minulém roce, kdy nevyhrál ani v jednom ze závodů v Misanu a ani v první závodě v Laguna Seca.
  • Brno je, co se vyhraných závodů týče, pro Italy „živnou půdou“. Italští závodníci zaznamenali na brněnském okruhu největší úspěchy – celkem 7 vítězství si dělí mezi sebe Max Biaggi (4) a Marco Melandri (3). Jezdci z Velké Británie, nejúspěšnější země v historii WorldSBK, zde vyhráli zatím pouze třikrát a poslední z nich byl Jonathan Rea v roce 2010. Posledních 5 vítězství patří Italům, Marcu Melandrimu a Maxi Biaggimu.
Max Biaggi

Max Biaggi

  • Tom Sykes vyhrál za svoji kariéru na čtrnácti různých okruzích. Na pěti dalších tratích je pak jeho nejlepší výsledek druhé místo. Brno je jedním z nich, dalšími jsou Losail, Phillip Island, Istanbul a Lausitzring.
  • Marco Melandri (Aruba.it Ducati) potřebuje již jen jeden vyhraný závod, aby se dotáhl na Maxe Biaggiho, který v Brně dokázal vyhrát čtyřikrát. A to v letech 2007 až 2011.
  • Poslední výhra, kterou Ducati na brněnském okruhu zaznamenala, byla před 10 lety v roce 2008. Tehdy na Ducati vyhrál Troy Bayliss a to hned dvakrát. Kawasaki vyhrála v Brně zatím jen jednou, a to již před čtvrt stoletím díky Scottu Russellovi v roce 1993.
Troy Bayliss

Troy Bayliss