Kawasaki oficiálně oznamuje, že vstupuje do nově vznikající kategorie EVO v rámci šampionátu Mistrovství světa Superbiků 2014. Jako jezdec, který bude pracovat na vývoji motocyklu Kawasaki ZX-10R Ninja specifikace EVO byl vybrán velice zkušený závodník David Salom.

Davida můžete z loňské sezóny znát, především díky jeho působení v českém týmu Intermoto Ponyxpres, který závodí s motocykly značky Kawasaki ve tříde Supersport a patří k absolutní špičce této třídy.

Tento nový projekt je plnohodnotnou součástí Kawasaki Racing týmu, za který ve třídě Superbike závodí Tom Sykes a Loris Baz. Základna týmu bude ve Španělsku. David Salom s novou Kawasaki specifikace EVO testoval již v roce 2013 na testech ve španělském Jerezu, následně v Aragonu a nyní v Almerii.

Salom bude opět testovat po boku Sykese a Baze v Jerezu ve dnech 5. a 6. února. Poté už následují oficiální testy na okruhu Phillip Island, které se uskuteční v termínu 17. a 18. února. První závod sezóny se potom jede na stejném okruhu v neděli dne 23. února.

David Salom: „Jsem za tuto příležitost velice rád, jelikož jde o skvělý projekt v opravdu dobré týmu. Jsem opravdu rád, že mohu pracovat na vývoji tohoto motocyklu. Můj hlavní úkol bude připravit motocykl na rok 2015, kdy už ve třídě Superbike budou závodit pouze motocykly EVO. Netroufám si zatím odhadovat, jaké výsledky se nám v závodech podaří získat, ale tento motocykl jsem testoval již v Aragonu, Jerezu a Almerii a zajeté časy byly velice dobré. Myslím si, že budeme bojovat o přední pozice mezi motocykly kategorie EVO. V této sezóně je pro nás však mnohem důležitéjší pracovat na vývoji samotného motocyklu.“

zdroj: David Salom

zdroj: David Salom

Manažer Kawasaki Racing týmu, pan Guim Roda řekl:

„S Davidem jsme spolupracovali už na konci loňského roku, kdy jsme testovali, nový motocykl kategorie EVO na tratích Motorlan Aragon a Jerez. Během zimního zákazu testování jsme vyhodnocovali, všechna data vzhledem k dosaženým výsledkům se Kawasaki rozhodla v tomto projektu nadále pokračovat a pro sezónu 2014 angažovat právě Davida Saloma. V tomto projektu jde především o to, připravit motocykl Kawasaki ZX-10R Ninja EVO co nejlépe na sezónu 2015. David a projekt EVO je nyní plnohodnotnou součástí Kawasaki Racing týmu a bude mít plnou tovární podporu.“