O uplynulém víkendu se na okruhu Slovakiaring konaly testy, kterých se zúčastnil i český motocyklový závodník Karel Pešek. Ten bude v letošní sezóně sedlat motocykl Ducati 1199 Panigale týmu Moto LG Racing, ve třídě Superstock 1000 FIM Cup. V letošní sezóně to byly první najeté kilometry, jak pro tým LG Racing, tak pro  Karla Peška.

Po prvním pátečním tréninku se na fan page Káji Peška objevila tato zpráva: „Dnes jsme poprvé v letošním roce testovali a to na okruhu Slovakiaring. Kája sedí asi po půl roční pauze na motorce, konečně! Se strojem je spokojený, všechno funguje dobře a postupně s týmem získávají informace a zkušenosti. Dnes Kája zrychlil už o 0,6 vteřiny oproti loňskému podzimu, kdy tu jel naposledy. Zítra ještě bude Kája trénovat a získávat další zkušenosti na jeho nové motorce, tak dalši desetinky dolů!!

102_7831 - kópia

Karel se po zimní pauze posadil do sedla stroje Ducati 1199 Panigale R a spolu s mechaniky začal pracovat na přípravě stroje. I přes několikaměsíční přestávku Pešek ukázal dobrou rychlost a na kratší verzi okruhu, začal ihned, zajíždět velice slibné časy. Tým se během prvního dne věnoval nastavení motocyklu na Karlovu postavu, jelikož při posledním testu, který se konal taktéž na Slovakiaringu se na motocyklu vystřídalo více jezdců a motocykl tak byl nastaven víceméně univerzálně.

Během druhého dne testů tým pokračoval v práci na nastavení elektroniky, nastavení podvozku Ducati Panigale a řešil zlepšení přilnavosti přední části motocyklu. Na trati bylo mnoho dalších jezdců a Karel si tak alespoň potrénoval různě stopy a předjížděcí manévry. V odpoledních hodinách měl Pešek pád, kdy se mu v levé zatáčce zavřel předek a test musel být předčasně ukončen.

I přesto, že Karel havaroval, je tým s průběhem a výsledkem testů spokojený. Jezdec ukázal dobrou rychlost a tým udělal progres v nastavení motocyklu.

20140329_112345

Karel Pešek:

„Zimní pauza byla dlouhá. Konečně jsme mohli začít testovat na Slovakiaringu a zvykat si na novou motorku a práci týmu. V pátek jsme jezdili celé odpoledne na trati sami a mohl jsem si zvykat v klidu na motorku a zkoušet různá nastavení. Časy jsme zajížděli hned na první ježdění velmi slušné. V sobotu jsme začali jezdit hned od rána, ale na trati bylo příliš mnoho jezdců, tak bylo obtížné si udělat místo. Zkoušeli jsme opět různá nastavení, některá z nich se osvědčila. Bohužel jsem spadl v šesté zatáčce odpoledního tréninku a tento pád nám narušil zbytek testovacího dne. S tímto testem jsem spokojen, jen škoda toho pádu. Teď už nás čeká závod světového poháru Superstock 1000 FIM Cup v Aragonu, kde jsem ještě nebyl a kde mým prvním cílem bude co nejdříve se naučit trať.“

Ĺuboš Gréč, majitel týmu:

„Na náš první test jsme se po dlouhé zimní přestávce všichni těšili a byli jsme plni očekávání, jak nám to půjde. Test začal v pátek po obědě, kdy jsme díky vedení Slovakiaringu měli trať k dispozici jen pro sebe a také jsme toho 100% využili. V pátek se nám dařilo, Karel potvrdil moje očekávání, kdy jezdil velmi slušné časy a měli jsme od něj dobré informace pro další zlepšení nastavení. V sobotu byl test už o něčem jiném, protože se jezdilo v rámci agentury a díky pěknému počasí byla účast na hranici propustnosti tratě. Tato skutečnost mi ale nevadila, jednak proto, že si Karel vyzkoušel i jinou stopu při předjíždění a proto, že jsme měli porovnání s jinými kvalitními jezdci (sešla se tu dobrá společnost Michal Fila, Zbyněk Čech, Jan Halbich, Michal Dokoupil, …) Testování, pro nás však bohužel skončilo předčasně, pádem Karla, kdy po radikální (plánované) změně nastavení a po změně typu přední pneumatiky, mu přední kolo podklouzlo a spadl. Karel naštěstí z pádu vyvázl bez zranění. Motorka už na tom ale byla hůř. Kvůli protiběžným obrubníkům došlo k poškození přední vidlice a tak jsme museli test předčasně ukončit. Dále nás prověří už ostrý závod ve španělském Aragonu.“

První závod světového poháru Superstock 1000 FIM Cup se jede už za dva týdnu ve španělském Aragonu a diváci a fanoušci ho budou moci sledovat v neděli 13.4.2014 v 14:30 hod. v přímém přenosu na stanici Eurosport 2.