Jednatřicetiletý Torres původně letos závodil za tým MV Agusta ve WSBK, ale dva závody před koncem se jejich cesty rozešly právě proto, aby mohl v MotoGP nahradit zraněného Tito Rabata. Vzhledem k tomu, že se MV Agusta ze Superbiků stahuje a dala přednost společnému projektu s Forward Racing v Moto2, neměl Jordi Torres zajištěnou smlouvu na příští rok.

To se ale změnilo nyní, kdy ohlásil společně s týmem Pedercini Kawasaki podpis smlouvy na rok 2019 a stane se tak týmovým kolegou mladého italského závodníka Gabriela Ruiu.

Jordi Torres

„Jsem šťastný, že jsem našel místo u dlouholetého týmu ve WSBK, který má vítěznou motorku,“ řekl Jordi Torres. „Kawasaki je výborná motorka pro šampionát WSBK a nemohu se dočkat, až zkusím z tohoto motocyklu dostat na trati všechno, co dokáže. Chtěl bych poděkovat především Luciovi Pedercinimu za tuto příležitost. V tým mám důvěru a vím, že mají dostatek zkušeností na to, aby mi dali do rukou tu správnou zbraň k rozvinutí mého potenciálu.“

Jordi Torres tak v týmu Pedercini Kawasaki nahradí Yonnyho Hernandeze, který měl s tímto týmem již podepsanou smlouvu na rok 2019, ale byl vzápětí „odejit“ za podivných okolností, které souvisely s incidentem ohledně hotelového pokoje při závodech v Magny-Cours.