V pondělí bylo oznámeno, že Jonathan Rea zůstane s vítězným týmem Kawasaki i v dalších dvou letech, a bude tak pokračovat ve své cestě za nejúspěšnějším WSBK jezdcem vůbec. Pro rok 2019 měl několik možností (hovořilo se dokonce i o MotoGP), ale rozhodl se zůstat loajální ke Kawasaki a paddocku WSBK, kde je od roku 2008.

Ke Kawasaki se připojil poprvé v roce 2015, první závod vyhrál na Phillip Islandu, poté pokračoval ve vítězné sérii, která čítala dalších třináct vítězství, která završil ziskem světového titulu. Další tři roky byl nezastavitelný a statistiky Kawasaki hovoří za vše – 45 vítězství, přes 80 pódií a 12 pole position.

Posledním rekordem, který překonal, je rekord v počtu vítězství – v prvním závodě v Brně si na své konto připsal 60. kousek a překonal tak Carla Fogartyho.

Jonathan Rea

Jonathan Rea

„Jsem víc než šťastný, že budu v následujících dvou sezónách pokračovat s týmem Kawasaki Racing. Od konce minulé sezóny jsme již začali jednat o pokračování našeho partnerství, takže je pěkné vše dokončit právě nyní, abychom se mohli soustředit na zbývající závody roku 2018. Od okamžiku, kdy jsem na konci roku 2014 přišel, jsem byl přivítán do rodiny Kawasaki a od té doby jsme dosáhli úspěchu, který překonává naše nejdivočejší sny. Tady chci zůstat. Samozřejmě je přirozené pokračovat v psaní tohoto neuvěřitelného příběhu společně a chci poděkovat všem v týmu Kawasaki Racing za to, že ve mně věří, a za tuto příležitost. Společně budeme pracovat tvrději než kdy předtím, abychom v budoucnu udrželi ZX-10RR na čele. Mám kolem sebe nejlepší tým lidí, abych si zajistil, že můžeme dál bojovat o mistrovství světa.“

Guim Roda – manažer týmu

„Můžeme oslavovat, že se Johnny rozhodl zůstat další dva roky u Kawasaki a ve WSBK. Je důležité, že se rozhodl, že WSBK je místo, které ho stále motivuje. Jsem si jistý, že by ho mnoho fanoušků rádo vidělo jet s nejlepšími jezdci v MotoGP, ale my je můžeme požádat, aby přišli sem, abychom viděli bitvu. Úroveň, kterou Rea nyní má, je tak vysoká, že to jen zvýší úroveň ostatních jezdců a výrobců ve WSBK. Všichni budou nuceni do toho dát maximum, aby porazili Johnnyho, takže všichni musíme být spokojení a motivovaní. Samozřejmě budeme pokračovat v práci na zlepšování balíčku, takže si jsem jistý, že show bude pokračovat. Ostatní jezdci a výrobci budou muset tvrdě pracovat, pokud chtějí mít tu čest být mistrem světa Superbiků. Show musí pokračovat.“