„Nicky je jeden z nejlepších přátel, které jsem v paddocku měl. Byli jsme týmoví kolegové v jeho první sezóně v roce 2003, kdy byl mladým klukem, který debutoval v Evropě. Tato sezóna pro mě skončila titulem mistra světa a on se na Phillip Islandu poprvé postavil na pódium.

O několik let později jsme spolu až do posledního závodu ve Valencii bojovali o titul a, bohužel pro mě, on vyhrál a stal se mistrem světa MotoGP. Po závodě jsme si potřásli rukama a objali se. Později jsme byli opět týmovými kolegy během těžkých let v Ducati, kdy jsme několikrát bojovali na sto procent, možná abychom získali poslední místo v Top5.

Nicky často přijel na ranč, kde bylo vždy úžasné ho sledovat a pokusit se „ukrást“ některé jeho tajemství, když jsme bojovali, protože on je jeden z nejrychlejších jezdců flat tracku na světě a než se přesunul na asfalt, vyhrál některé z největších amerických flat trackových závodů, jako je Peoria TT.

Ale moje nejlepší vzpomínka na něho je, když mi přišel potřást rukou po tom nešťastném závodě ve Valencii v roce 2015. Pro něho to bylo rozloučení s MotoGP a já právě přišel o titul mistra světa. Jeho pohled uvnitř helmy plný podpory je jedna z mála pozitivních vzpomínek, které na ten den mám.

Forza Nicky, jsme všichni s tebou.“

Valentino Rossi, Nicky Hayden

Kromě Valentina Rossiho americkému závodníkovi vyjadřují podporu i další MotoGP jezdci.

Současní:

I bývalí:

Se vzkazy přispěli i jezdci mistrovství světa superbiků:

Nicky Hayden je po nehodě v nemocnici

Nicky Hayden je po nehodě v nemocnici

Americký závodník Nicky Hayden, který závodí v týmu Red Bull Honda v mistrovství světa superbiků, je po nehodě v nemocnici. ...

Číst článek

Žádné další oficiální informace o zdravotním stavu Nickyho Haydena známy nejsou, jeho tým vydal toto vyjádření:

„Po incidentu byl Nicky ošetřen a odvezen ambulancí do nemocnice v Rimini. Jakmile byl jeho stav stabilizován, byl převezen do nemocnice Maurizio Bufalini v Ceseně a zůstává na jednotce intenzivní péče. Členové jeho týmu a jeho snoubenka jsou v nemocnici s ním.

Rádi bychom všem poděkovali za jejich přání a vzkazy podpory a všem, kteří ho ošetřovali. Jakmile nemocnice nebo Nickyho rodina vydá oficiální prohlášení o Nickyho stavu, vydáme další informace.“ 

Podle neoficiálních informací je ale na jednotce intenzivní péče ve velmi vážném stavu s poraněními hrudníku a hlavy a bojuje o život.

Před malou chvílí vydal tým další oficiální prohlášení:

„Tým Red Bull Honda World Superbike by se rád podělil o nejnovější zprávy o Nickym Haydenovi.

Ke snoubence Jackie, která je v nemocnici po jeho boku, se nyní připojili i jeho bratr Tommy a matka Rose, kteří ráno přiletěli ze Spojených států.

Níže je vyjádření o Nickyho stavu z nemocnice v Ceseně.

„Klinický stav Nickyho Haydena zůstává extrémně kritický. Mladý muž, který je stále na jednotce intenzivní péče v nemocnici Bufalini v Ceseně, utrpěl vážná mnohačetná poranění s následným vážným poškozením mozku. Prognóza zůstává nejistá.“

Nezbývá, než doufat, že se bude držet svého hesla „Never give up“ (Nikdy se nevzdávej).

Vzkaz jeho sestry Kathleen: