Přípravy před blížící se letošní sezónou šampionátu WSBK jsou v plném proudu. Většina týmů a jezdců během těchto dní (úterý a středa) zamířila na okruh v Jerezu, kde vyrazí do testu. Kromě nich se testů účastní i někteří protagonisté z tříd WSSP a STK1000.

Tento test bude pro týmy perfektní příležitostí pro otestování připravenosti před prvními závody a popřípadě příležitostí na finalizaci příprav jak jezdců, tak týmů a jejich strojů. Kromě toho některé týmy měly tu možnost se letos dostat na trať ve Vallelunze nebo v Portimao. Každopádně se tento týden při testech představí nové tváře a pro více jezdců to bude první test, kde se budou moci připravovat na první závody sezóny 2016.

jerez-test-wsbk

Mezi jezdci přítomnými na testech v Jerezu najdeme duo továrního týmu Kawasaki Toma Sykese a mistra světa 2015 Johnyho Reu. Nebudou tam samozřejmě sami, takže kromě nich se po španělské trati budou prohánět jezdci týmu Pata Yamaha Alex Lowes a Sylvain Guintoli, duo týmu Aruba.it Racing Ducati Chaz Davies a Davide Giugliano, tým Honda World Superbike s bývalým mistrem světa MotoGP Nicky Haydenem a Michaelem van der Markem.

Dále na trati uvidíme jezdit stroje týmu Barni Racing s jezdci Xavi Forésem a Sylvainem Barrierem. Z třídy Superbike uvidíme i nového jezdce v týmu Pedercini Saaed Al Sulaitiho. Katarský jezdec není jedinou novou tváří na trati v Jerezu. Kromě něho na těchto testech uvidíme i tým Milwaukee BMW s loňským šampiónem BSB Joshem Brookesem a bývalým závodníkem třídy MotoGP naším Karlem Abrahamem, pro kterého to bude první test v novém šampionátu. Jezdci týmu Althea BMW Jordi Torres a Markus Reiterberger budou na testech chybět, protože si místo tohoto testu vybrali nedávné testování na trati Vallelunga.

jerez-test

Z třídy World Supersport uvidíme na trati několik hvězd z posledních roků. Nebude tu chybět několikanásobný šampion Kenan Sofuoglu a jeho nový týmový kolega pro rok 2016 v týmu Pucetti Randy Krummenacher. Kenanův loňský rival v boji o titul Jules Cluzel a jeho týmový kolega Lorenzo Zanetti budou na testech přítomní se svým týmem MV Reparto Corse. Na trati také uvidíme jezdce týmu Orelac Racing Nacho Calera a malajského jezdce Zulfahmi Khairuddina, který je dalším novým jménem v tomto šampionátu, když přestoupil z paddocku MotoGP třídy Moto3.

Trať bude pro jezdce otevřená každý den v čase od 10 do 18 hodin. Téměř třicet jezdců se tak bude moci dobře připravit pro první letošní závodní víkend na Phillip Islandu, který se bude konat už na konci února. To znamená, že nová sezóna se pomalu, ale jistě blíží.