Jakub Smrž má na svém kontě 152 startů v šampionátu Superbike a tohle číslo v závěru letošní sezony rozšíří. Do konce sezony zbývají 4 závodní víkendy a v těch český jezdec nastoupí v barvách týmu Guandalini Racing.

Naposledy se Smrž v šampionátu mistrovství světa Superbike objevil v roce 2017 a tenkrát závodil právě pro tým Guandalini.

Tým chce zlepšit své výsledky a zakončit sezonu co nejlépe, proto se rozhodli spojit síly se Smržem, který má spoustu zkušeností. Tým letos získal minimální počet bodů, a tak doufá, že český závodník jim pomůže ještě nějaké další body přidat.

Jakub Smrž

Jakub Smrž

Jakub Smrž

„Chci poděkovat týmu za příležitost, kterou mi dali. Moje fyzická kondice se lepší, myslím si, že jsem stále rychlý závodník. Se zkušenostmi, které mám, se pokusíme najít to správné nastavení pro motocykl, abychom měli silný závěr sezóny a mohli hledět do sezony 2019.“

Kuba chce využít šance, která je podle něho možná poslední, jak se vrátit do WSBK:

“Není to dlouho, co jsem zvažoval, jestli ještě vůbec něco pojedu. Guandalini bohužel nenašel společné řešení s Karlem, aby dokončili sezónu, a následně oslovil mě. Bral jsem to tak, že je to možná poslední šance vrátit se tam, kde jsem strávil tolik let, a věřím, že díky svým zkušenostem můžu pomoci zlepšit především motorku pro 2019.”

Kubův návrat nebude snadný s ohledem na dřívější zranění, ale o to větší motivaci má, když říká: „Po tříměsíční absenci to nebude snadné, navíc budu v Portimãu týden po vyndání drátů z ramene. Ale věřím, že jet rychle jsem nezapomněl a rychle se do toho dostanu!”

“Na závěr děkuji za vše týmu Lloyd&Jones PR Racing BMW za dosavadní spolupráci a za to, že mě uvolnili.”

Závody v Portimãu se pojedou v polovině září od 14. – 16. 9. 2018.

Mirco Guandalini – šéf týmu

„Jsem velmi šťastný, že Kuba se vrátil, aby byl opět součástí našeho týmu poté, co jsme společně získali dobré výsledky. Jsme si vědomi toho, že to nebude lehké, ale budeme stavět na naší zkušenosti a společně se pokusíme získat takové výsledky, jaké jsme zatím nedokázali získat.“

Karel Hanika

K celé situaci se na svém Facebooku vyjádřil i Karel Hanika:

„Ahoj všem. Chtěl bych se trochu vyjádřit k mojí budoucnosti. Mým příštím závodem v září bude 24h Bol d´Or. I když jsme měli v plánu, že dojedu sezonu 2018 u týmu Guandalini ve WSBK, tak nakonec nedošlo k dohodě, jelikož jsme měli rozdílné názory na podmínky pro mé závodění. Laguna Seca byla skvělá zkušenost a myslím i celkem úspěšná, každopádně technická trať, jakou Laguna je, mi umožnila bojovat s ostatními, ale nadcházející výkonnostně náročné tratě by byly o dost složitější. Navíc když třeba před Portimãem už mají skoro všichni piloti odtestováno, by to byla velká nevýhoda. Vím, že výkonnostně mám na WSBK, a věřím, že se nějaká šance v budoucnu objeví.

Moje smlouva s Mercury Racing nebyla v tomto případě žádným problémem, naopak všichni v týmu mi přáli úspěch v prestižnějším šampionátu a jsou mi oporou, ale jsem rád, že zůstávám s nimi.

Proto si myslím, že je lepší bojovat vepředu v EWC. Loni jsme v Bol d’Or skončili pátí a letos se pokusíme opět o co nejlepší výsledek. Budu mít k sobě nové týmové kolegy, kterými jsou David Perret, Angel Rodriguez a Ondra Ježek.

Díky všem za podporu!“