Isaac Viñales strávil v šampionátu MotoGP celkem 7 kompletních sezón. Od roku 2012 závodil v Moto3, kde získal několik umístění na stupních vítězů, v roce 2016 přestoupil do Moto2, tam se ale žádných výrazných výsledků nedočkal. Isaac Viñales je také známý jako bratranec Mavericka Viñalese, který závodí v MotoGP. Oba bratranci tak v příští sezóně budou řídit motocykl stejné značky – Yamaha.

Isaac Viñales

Isaac Viñales

Pětadvacetiletý španělský závodník nyní po letech mění šampionát. V Moto2 žádné závodní místo nesehnal, štěstí se na něj usmálo alespoň v Supersportech. Závodit bude pro tým Kallio Racing, který v letošní sezóně slavil titul mistra světa se Sandrem Cortesem.

„Mám velkou radost z prvního testování s týmem Kallio Racing,“ řekl Viñales. „Z motocyklu mám dobrý pocit a tým pracuje velmi dobře.“

Týmový manažer Vesa Kallio k tomu měl o mnoho víc co říct: „S Isaacem jsme jednali už delší dobu ohledně následující sezóny a nyní jsme podepsali smlouvu. Přirozeně jsem trochu Isaacovu kariéru sledoval, zejména když předváděl dobré výsledky v Moto3. Poté nebyl tak úspěšný, ale je těžké říct, jaké k tomu byly důvody, když jste tam nebyli blízko, abyste viděli, jak on a jeho tým pracovali. Nicméně, zajímal nás celý balík, protože má pozitivní přístup a také Maverick slíbil, že mu pomůže v trénování a tak dále.“

Loris Cresson a Isaac Viñales

Loris Cresson a Isaac Viñales

Tým Kallio Racing aktuálně testuje v Almerii. „Všechno je tam v pořádku. Hlavním cílem je, aby si Isaac zvyknul na nový motocykl bez tlaku, že musel získat dobré výsledky. Až všechno připravíme, tak si užijeme vánoční prázdniny a potom se v lednu zúčastníme oficiálních testů,“ dodal Vesa Kallio.

Již dříve bylo oznámeno, že v roce 2019 bude v týmu pokračovat Loris Cresson, který s týmem také testuje v Almerii. Kallio Racing bude v roce 2019 provozovat tři motocykly. Třetí jezdec tohoto týmu bude oznámen později.