Álvaro Bautista přišel o místo na startovním roštu v MotoGP a na příští sezónu podepsal smlouvu u Ducati ve WSBK, kde nahradí Marca Melandriho a stane se týmovým kolegou Chaze Daviese. Minulý měsíc v Jerezu poprvé testoval nový motocykl Panigale V4 R.

Španělský veterán byl v posezónních testech na okruhu v Jerezu v obou dnech nejrychlejším jezdcem na Ducati a první den skončil jako druhý nejrychlejší jezdec za Reou. Carl Fogarty, který získal 4 tituly ve WSBK na Ducati, věří, že Bautista má největší šanci porazit Jonathana Reu, který má šampionát prozatím pevně v rukou. Rea letos získal v pořadí již 4. po sobě jdoucí titul mistra světa a dotáhl se tak na Fogartyho. S 59 vyhranými závody ho navíc dokonce překonal.

Carl Fogarty

Carl Fogarty

„Panigale V4 je pro Ducati opravdu velmi vzrušující. Každý chce vidět, jestli budou příští rok konkurenti pro Reu a Kawasaki. Bautista je jediný závodník, který může vzít Jonathanovi titul mistra světa. Je silnější než Chaz. Nevím, jestli je dost silný na to, aby vyhrál šampionát, ale je silnější než Chaz,“ řekl Fogarty.

Panigale V2 byl první model Ducati v historii WSBK, na kterém se značce nepodařilo vyhrát titul, a Fogarty vidí chybu u jezdců, kteří pro italskou značku jezdili.

„Ti závodníci podle mne nebyli dost dobří. Motocykl by stačil na to, aby vyhrával, ale jezdci ne. Chaz jezdil první rok velice dobře, před třemi lety vyhrál šest závodů, ale v první polovině sezóny dělal spoustu chyb a měl mnoho pádů. Je to škoda. Motocykl byl v minulých třech letech dost dobrý na to, aby se na něm dal vyhrát šampionát. V závodech ale Chaz nebyl konzistentní a dost rychlý. Záleží na jezdcích, aby dokázali udělat motocykl vyrovnaný. Jezdili na něm dost dlouhou dobu. První rok to pochopím, ale druhý rok už by měli jezdit stabilně. A třetí rok by měli být ještě lepší,“ dodal Carl Fogarty.