Po několika slibných závodech z letošní sezóny se Anthony West a EAB Racing Team domluvili pro nadcházející společnou sezónu. Cílem australského závodníka je zazářit v sedle Kawasaki ZX-6R od Puccetti Racing alespoň podobně jako letos v závodě v Jerezu. Tam Anthony dokončil závod na výborném třetím místě v sedle Puccetti Kawasaki.

Díky podpoře EAB, Füsport, Putoline Oil, Green Tea X50, Rivamoto a spousty dalších má Anthony West velkou motivaci, odhodlání a obětavost předvést to nejlepší. To samé cítí i jeho manažer týmu Ferry Schönmakers.

Anthony West se narodil 17. července 1981 v Maryborough v Austrálii a svou kariéru v mistrovství světa rozjel v roce 1998. Od té chvíle závodil v téměř všech světových šampionátech od 500 ccm, MotoGP až po Superbiky. V roce 2003 vyhrál závod třídy 250 ccm při Grand Prix v holandském Assenu. Na stejné trati vyhrál i v roce 2014 v Moto2. Anthony byl znám hlavně díky své výborné jízdě na vodě, což nám předvedl i loni v Brně. Tehdy jsme ho mohli sledovat při startu na divokou kartu v Moto2 s týmem Montáže Brož. V mokrém závodě si dojel pro výborné 10. místo. Díky jeho bojovnému duchu je jedním z nejpopulárnějších jezdců v každém paddocku.

Anthony West a Ferry Schönmakers

Anthony West

„Jsem opravdu rád, že můžu konečně oznámit, se kterým týmem budu závodit v příštím roce. Díky Ferrymu Schönmakersovi a Manuelovi Puccettimu budu opět jezdit na Kawasaki ZX-6R. Jak si dokážete představit, jsem nadšený z této nové výzvy při budování svého týmu. Dal jsem dohromady čtyři mechaniky s motorkou, kterou znám a dokážu s ní vyhrávat závody. Doufám, že můj tým v budoucnu vyroste, ale v tuto chvíli se soustředím na vítězství závodů v příští sezóně ve světových Supersportech. Obrovské díky všem sponzorům, kteří už přispěli na sezónu 2018!“

Ferry Schönmakers – manažer týmu

„Jsme velice rádi, že budeme opět pracovat s Anthonym. Je to skvělý kluk a ví, jak jet na motorce rychle, tak jako jsme to mohli vidět letos v Jerezu a během spousty dalších závodů v minulosti. Rád bych také poděkoval Manuelovi Puccettimu za tuto podporu v realizaci tohoto projektu ve světových Supersportech. V tuto chvíli je těžké něco předpovídat, protože na startovní listině je spousta dobrých jezdců, ale doufám, že můžeme příští rok bojovat alespoň o stupně vítězů.“

Mistrovství světa Supersportů začne 23. února 2018 na Phillip Islandu, což bude pro Anthonyho Westa domácí závod. Loni tu skončil na třetím místě se ztrátou jen 1,544 s na prvního.