Po prohlášení, že se Randy Krummenacher z týmu Kawasaki Puccetti Racing nezúčastní zbývajících čtyř kol světového šampionátu Motul FIM Superbike, bylo oznámeno, že Australan Anthony West získá toto volné místo.

Stav pravého zápěstí švýcarského závodníka se začal zhoršovat během tréninku při závodech v Německu a poté bylo oznámeno, že nebude schopen závodit až do konce sezóny WorldSBK. Tým Kawasaki Puccetti Racing se tak poohlédl po náhradě. Do třídy světových Superbiků se Anthony West vrátí poté, co tu v loňské sezóně odjel šest závodních víkendů v týmu Pedercini za zraněného Lucase Mahiase, ve kterých získal šest umístění v Top10. Rok předtím se také zúčastnil závodu MotoGP jako náhradník za zraněného Karla Abrahama v závodě v Austrálii.

Anthony West

Anthony je z návratu nadšený, že získá sedlo na ZX-10RR. V současné chvíli závodil ve svém týmu ve třídě Supersport, kde každý víkend dokazoval, že je konkurenceschopný, a získal jedno umístění na stupních vítězů – třetí místo v domácím závodě v Austrálii. Kromě Westa tým uvažoval také o Leonu Haslamovi nebo Sylvainu Guintolimu, kteří závodí v britských Superbicích.

Anthony West

„Jsem velmi šťastný za tuto příležitost se vrátit do světových Superbiků s Kawasaki a tak silným týmem, jako je Puccetti. Rád bych také poděkoval svému týmu EAB West Racing za pochopení mých potřeb a že mi dali šanci se ujmout této příležitosti. Bakel Ferry a Peiro tvrdě pracovali na tom, abychom mohli letos pokračovat v Supersportech, takže také děkuji za jejich úsilí, které jsem potřeboval pro tuto příležitost k návratu do Superbiků. Jsem nadšený, že ukončím sezóny s novou motorku a novým týmem. Těším se na návrat do Portugalska a až poznám tým Puccetti Racing.“