Nedávné dva dvoudenní předsezónní testy, které se konaly nejprve na okruhu Jerez a poté na okruhu Portimao, byly pro tým Aruba.it Racing – Ducati velmi důležité. Tým připravuje motocykl Ducati Panigale V4 R na závodní debut, zatímco jejich nový jezdec Álvaro Bautista si zvyká na nový šampionát. Během testů tak všichni měli plné ruce práce.

Álvaro Bautista během testů ukázal rychlé tempo a předvedl dobré časy na kolo. V Jerezu byl v celkovém pořadí obou dní na čtvrtém místě, když na Jonathana Reu ztratil pouze 0,460 vteřiny. V Portimau skončil španělský jezdec na třetím místě a poskytl dobrou zpětnou vazbu členům týmu, kteří pracují na vývoji motocyklu během celé zimní přestávky.

Álvaro Bautista

Álvaro Bautista

„Tyhle čtyři dny testování pro nás byly opravdu dobré,“ řekl Álvaro Bautista. „V Jerezu jsem pracoval na tom, abych získal dobrý pocit z jízdy na V4 R, ale také jsme testovali nové součástky, které Ducati představila během zimy, aby mi pomohly najít dobrou pozici na motocyklu. Druhý den testů byly podmínky na trati lepší a konečně jsem se na motocyklu cítil pohodlně. Nyní začínám jezdit tak, jak chci,“ shrnul Bautista testování ve španělském Jerezu.

Španělský jezdec se také vyjádřil k nedávnému testování na portugalském okruhu Portimao, kde jel poprvé, takže si musel zvykat na profil tratě. „Během prvního dne jsem pořád jel mimo stopu a bylo těžké získat nějaké porovnání při brzdění. Na motocyklu jsme toho moc nezměnili, pouze jsme upravili malé detaily, a když jsem konečně našel dobrou stopu, tak jsem si začal jízdu opravdu užívat.“

Álvaro Bautista

Álvaro Bautista

První závodní víkend sezóny 2019 už je doslova za dveřmi, a tak tým Aruba.it Racing – Ducati a Álvaro Bautista už nemají mnoho času na vývoj motocyklu a na předsezónní přípravy. Ještě před tím, než se pojede první závod, ale bude na jezdce šampionátu superbike čekat poslední oficiální dvoudenní předsezónní test, který se bude konat na okruhu Phillip Island jen pár dní před oficiálním začátkem závodní sezóny. Tam tedy bude mít Ducati poslední možnost doladit svou Panigale V4 R.

„Phillip Island je závodní trať, kterou velmi dobře znám a kterou mám velmi rád. Poslední předsezónní test v Austrálii bude pro nás velmi důležitý, abychom našli správné nastavení a abychom byli připraveni na první závodní víkend roku,“ dodal Álvaro Bautista.