Álvaro Bautista letos po devíti sezónách v MotoGP nově startuje v šampionátu WSBK na tovární Ducati po boku britského týmového kolegy Chaze Daviese. Od startu nové sezóny nás nedělí již ani měsíc, a i když skončil Álvaro Bautista v předsezónních testech v Portimau na třetím místě, od dominujícího Jonathana Rey ho dělila více než jedna sekunda. Chaz Davies se na druhé tovární Ducati umístil dokonce až na jedenáctém místě.

Álvaro Bautista

„Motorka má velký potenciál, ale v tuto chvíli je příliš nedospělá,“ řekl Bautista. „Musíme přijít na to, jak ji nastavit pro Phillip Island a pak uvidíme. Nedokážu říct, jaká je šance, že bychom vyhráli už tam. Jsem rád, že začínáme šampionát právě na Phillip Islandu, protože je lepší začínat na trati, kterou dobře znám. Na rozdíl od tratí, jako je například Portimao, které jsem nikdy předtím neviděl. Na Phillip Islandu mám navíc slušný osobák a jel jsem tam loni dobře na tovární Ducati v MotoGP, takže mi alespoň něco bude hrát do karet.“

Chaz Davies odmítl spekulace, že se Ducati snaží zakrýt skutečné tempo v předsezónních testech, a dal najevo, že jeho očekávání pro Phillip Island jsou vysoká.

„Pracujeme s úplně novou motorkou,“ řekl Davies. „Myslete si o tom, co chcete, ale děláme to po svém. Nejdůležitější pro nás je pochopit motorku během zimního testování, abychom měli na začátku sezóny lepší představu o změnách, které je potřeba udělat. Každá motorka se chová jinak, takže potřebujeme získat vědomosti o fungování té naší. Nechceme jet na Phillip Island s myšlenkou, že skončit mezi pěti nejrychlejšími je dobrý výsledek. Máme samozřejmě vyšší ambice. Nemohu to říct s jistotou, ale myslím, že budeme konkurenceschopní. Potřebujeme mít dobrý test a jak už jsem řekl, víc pochopit motorku. Nebude to snadné, protože nemáme moc prostoru pro testování před startem sezóny, ale dlouhodobé cíle máme vysoké.“

Chaz Davies

Chaz Davies

Na otázku, zda byl znepokojený rychlostí Jonathana Rey při testech v Portimau, Chaz Davies odpověděl: „Ne, v tuto chvíli se o to nestarám!“ Álvaro Bautista k tomu poté dodal, že by rád před prvním závodem zjistil, co dělá kombinaci Jonathana Rey a Kawasaki tak nepřekonatelnou.

„Bohužel jsem v Portimau neměl příležitost zjistit moc o Reovi a Kawasaki, protože jsme se na trati potkali jenom párkrát a ve všech případech zavřel plyn. Bylo to nejspíš proto, abych neměl šanci se něco naučit o jeho jízdním stylu a nebo o tom, jak letošní Kawasaki funguje. Ale doufám, že v Austrálii budu mít víc příležitostí ho studovat,“ řekl Álvaro Bautista.