Pelikánová ve třetím tréninku vylepšila své maximum z předchozích tréninkových jízd a časem 2:13,597 si v hodnocení skupiny B zajistila pětadvacáté místo. Stejnou pozici obsadila i v Superpole, ve kterém zajela čas 2:12,739.

Třicet nejrychlejších závodníků a závodnic ze skupiny A a B se v kombinaci časů ze Superpole kvalifikovalo do hlavního nedělního závodu. Na dalších 22 účastníků včetně Pelikánové čekal tzv. Last Chance Race, tedy závod, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavního nedělního závodu. Pelikánová v tomto vypjatém závodu vypsaném na 11 kol obsadila dvanácté místo. Na prvního Holanďana Buise ztratila 36 sekund.

Alexandra Pelikánová

Alexandra Pelikánová

„Mrzí mě, že jsem nepostoupila do hlavního závodu, ale jsem ráda, že si postupně zvykám na motorku a můj pocit z ní se neustále zlepšuje,“ uvedla závodnice týmu Kawasaki GP Project. „Vím, kde mám slabé stránky a na co se musím zaměřit v Assenu. Chtěla bych poděkovat klukům z týmu, kteří odvedli dobrou práci, a partnerům a fanouškům za podporu. Věřím, že v Assenu dokážu zajet lepší výsledek,“ dodala Pelikánová.

Další závodní víkend šampionátu World Supersport 300 se uskuteční od 12. do 14. dubna 2019 v holandském Assenu.