Yamaha Motor Europe oznámila, že jezdec týmu Pata Yamaha Official WorldSBK Alex Lowes souhlasil s jednoročním prodloužením své smlouvy, takže zůstane s týmem i v sezóně 2018.

Lowes je nedílnou součástí návratu Yamahy do šampionátu WSBK od roku 2016 a hrál významnou roli ve vývoji WSBK specifikaci R1. K působivému tempu v roce 2016 přidal konzistenci a pódia v roce 2017.

Skvělý výkon v domácím závodě na Donington Parku, kde se probojoval polem z posledního místa na třetí, byl pro britského jezdce zatím nejvýznamnějším bodem v roce 2017 a těší se na další pokrok, kterého on a tým Pata Yamaha dosáhli.

Lowesovým týmovým kolegou bude i příští rok Michael van der Mark, který vstoupí do druhého roku své dvouleté smlouvy.

Alex Lowes

„Jsem opravdu rád, že mohu pokračovat s Yamahou a týmem Pata Yamaha i v roce 2018. Cítím se být součástí rodiny Yamaha a domnívám se, že jsem od minulé sezóny udělal krok vpřed. Chci se stále zdokonalovat a dostat se tam, kam já, Yamaha a R1 patříme, což je bojovat na čele WSBK, takže toto je můj cíl a poslání. Chci moc poděkovat za víru, kterou Yamaha Motor Europe a celý tým ve mě mají, a já se těším, až jim to splatím výsledky!“