1. Tom Sykes (Kawasaki Racing Team WorldSBK), který dokázal zvítězit v druhém závodu v Assenu, tak ukončil sérii šesti závodů, kdy dojel mimo pódium. To byla jeho nejdelší série od roku 2012.

2. Pódium Toma Sykese v Assenu bylo rekordní, protože šlo celkově o jeho 101. pódium pro značku Kawasaki. Tím byl překonán historický rekord 100. vítězství pro jednoho výrobce, který před 18 lety (23. dubna 2000) získal Carl Fogarty s Ducati na okruhu Phillip Island.

3. Závod v Assenu byl 150. závod v řadě, ve kterém dokázala Kawasaki bodovat. Tato továrna by potřebovala bodovat ještě v dalších 50 závodech, aby vyrovnala svůj rekord, který je na hodnotě 200 závodů na bodech v řadě. (od Sugo 1990 a po Laguna Seca 1998). Absolutní rekord drží továrna Ducati, kdy její motocykly dokázaly bez přerušení dojíždět na bodech v 344 závodech. (od Brainerdu 1991 do Valencie 2005)

4. Imola je okruh, kde  jezdci nejčastěji získávají tzv. double (vítězství v obou závodech). Stalo se tak desetkrát ze čtrnácti podniků. V posledních osmi kláních Superbiků se hned sedmkrát z vítězství radoval pouze jeden závodník – Carlos Checa (2010 – 2012), Tom Sykes (2013), Jonathan Rea (2014 – 2015), Chaz Davies (2016 – 2017).

5. Pokud Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) dokáže v některém ze závodů vést nejméně 6 kol, bude prvním jezdcem, který bude mít na této trati najeto více než 100 kol ve vedení. Tento rekord mohl pokořit již v minulém roce, ale to se do vedení závodu nedostal.

6. Chaz Davies, jezdec týmu Aruba.it Racing Ducati, dokázal v minulém roce zvítězit po startu z 9. místa na startovním roštu. Za posledních 14 závodů v Imole vítězili pouze jezdci startující z první řady.

7. Imola je výjimečná tím, že z 15 závodů se na pole position dokázalo kvalifikovat dvanáct různých jezdců. Jezdci, kteří zaznamenali více než jedno pole position, jsou přítomni v aktuálním startovním poli. Jde o Toma Sykese třikrát a Chaze Daviese dvakrát.

8. Jonathan Rea a Tom Sykes jsou jediní jezdci, kteří na tomto okruhu získali již 10 stupňů vítězů. Tomuto milníku se přiblížil pouze Noriyuki Haga, který jich má 7.

9. V posledních deseti závodech, které se zde konaly, dokázali zvítězit pouze britští jezdci. Sykes, Rea a Davies. Druhá nejdelší šňůra patří španělským jezdcům, tedy spíše pouze jednomu. Carlos Checa vítězil v letech 2011 a 2012. 

10. Imola drží prvenství v nejtěsnějších pole position, když o méně než jednu desetinu se zde rozhodlo hned v pěti případech. V loňském roce dělilo Chaze Daviese s Ducati a Toma Sykese s Kawasaki pouhých 0,032 sekundy.

Za české fanoušky by se dal přidat i jedenáctý důvod a to ten, že na startu máme opět českého závodníka Ondřeje Ježka. Přesto, že se Ondra v letošní sezóně stále trápí s technikou, tak kdo ví, třeba se to právě v Imole obrátí k lepšímu.