WSBK

• Marco Melandri ovládl první den testu WSBK v Austrálii

19. 02. 2018 15:21|Autor: |Zdroj: WorldSBK|WSBK

Právě dnes se na australském okruhu Phillip Island rozjel poslední oficiální test mistrovství světa Superbiků, než se tu o víkendu odjede úvodní závodní podnik této sezóny. Nejrychlejším jezdcem pondělní akce na trati byl Ital Marco Melandri sedlající Ducati, zatímco ve třídě Supersportů vyhrál úřadující mistr světa Lucas Mahias a jak na tom byli ostatní?

Kompletní výsledky

Nejbližší závod: 23. - 25. 02. 2018 –  WSBK Austrálie (Phillip Island) Další závody

• Typ:
  • Publikováno:

Zrušit

WSBK

Aktuální výsledky a ohlasy z celého WSBK, od SBK po Stocky.

• Magny-Cours zůstane v kalendáři WSBK až do roku 2022

08. 02. 2018 13:36|Autor: |Zdroj: WorldSBK|WSBK

Francouzský okruh Magny-Cours bude nadále součástí kalendáře závodů mistrovství světa Superbiků. Díky nové smlouvě zůstane v šampionátu do roku 2022.

• Představení týmu Aruba.it Racing – Ducati pro sezónu 2018 ve WSBK

07. 02. 2018 12:24|Autor: |Zdroj: Arubaracing.com|WSBK

Ještě předtím, než se naplno rozjede motocyklová sezóna, představují týmy své jezdce a motorky v nových barvách. Právě dnes proběhlo v Itálii představení týmu Aruba.it Racing – Ducati pro mistrovství světa Superbiků. Své motorky předvedli Chaz Davies a Marco Melandri a nově jako třetí jezdec týmu Michael Ruben Rinaldi, který ale objede jen evropské závody.

• Světové Superbiky v příští sezóně zavítají do Severního Irska

02. 02. 2018 09:59|Autor: |Zdroj: WorldSBK|WSBK

Okruh Lake Torrent v Severním Irsku se dostal do kalendáře mistrovství světa Superbiků. Svůj debut ve světovém šampionátu bude mít příští rok.

• Ondřej Ježek před druhou sezónou ve WSBK

02. 02. 2018 01:09|Autor: |Foto: vlastní, Ondřej Ježek|WSBK

Ještě před zahájením sezóny ve WSBK uspořádal český závodník Ondřej Ježek tiskovou konferenci, na které nás seznámil s novinkami a plány do budoucna. Letos přestoupil do týmu Guandalini Racing a sedlá Yamahu YZF-R1, se kterou absolvoval první testy Jerezu a v Portimãu.

Rozhovor

• Troy Bayliss má za sebou první testování s australskými Superbiky

31. 01. 2018 17:43|Autor: |Zdroj: morebikes.co.uk|WSBK

Legendární závodník Troy Bayliss nedávno oznámil, že se letos vrátí do závodů. V těchto dnech se pustil do intenzivní přípravy na nadcházející sezónu, když má za sebou první den testování s domácími australskými Superbiky.

• WSBK test Portimão 2018: Pondělní výsledky

29. 01. 2018 21:11|Autor: |Zdroj: worldsbk.com|WSBK

V pondělí v portugalském Portimãu pokračoval WSBK test. Jezdci usilovně pracovali na nových předpisech pro rok 2018, ale nejrychlejší byl opět Jonathan Rea z týmu Kawasaki Racing.

• WSBK test Portimão 2018: Nedělní výsledky

28. 01. 2018 22:36|Autor: |Zdroj: worldsbk.com|WSBK

Dnešek byl prvním dnem druhého předsezónního testu mistrovství světa Superbiků, který se koná v portugalském Portimãu. Navzdory větru byly podmínky perfektní a nejrychlejší byl opět Jonathan Rea.

• Nový víkendový rozpis ve WSBK pro rok 2018

26. 01. 2018 20:08|Autor: |Zdroj: worldsbk.com|WSBK

Mistrovství světa Superbiků se čím dál tím víc blíží a ke změnám, které v roce 2018 budou platit, přibyl ještě nový víkendový rozpis. Nově budou mít jezdci čtyři volné tréninky.

• WSBK test Jerez 2018: Středeční výsledky

24. 01. 2018 21:44|Autor: |Zdroj: worldsbk.com|WSBK

Druhý den WSBK testu v Jerezu ovlivnila silná mlha. I ve středu pokračovala nadvláda týmu Kawasaki Racing, když nejrychlejší byl Tom Sykes.

• WSBK test Jerez 2018: Úterní výsledky

23. 01. 2018 20:17|Autor: |Zdroj: worldsbk.com|WSBK

Úterý bylo dnem zahájení WSBK sezóny 2018. V Jerezu totiž začal test, kterého se zúčastnilo šestnáct jezdců kategorie Superbike, pět jezdců kategorie Supersport a tři jezdci Superstock 1000. Přinášíme vám dnešní výsledky.

• Jake Gagne: „Je jenom jedna cesta, a to nahoru“

22. 01. 2018 10:00|Autor: |Zdroj: worldsbk.com|Foto: worldsbk.com, Red Bull Honda WSBK|WSBK

Jake Gagne se připravuje na svou první plnou sezónu v mistrovství světa Superbiků v týmu Red Bull Honda World Superbike. Jak se těší a jaké si klade cíle?

Rozhovor

• Okruh Donington Park čeká vylepšení

04. 01. 2018 16:15|Autor: |Zdroj: crash.net|WSBK

Na okruhu Donington Park se rozjely plánované velké úpravy. Oblíbený britský okruh získá hlavně lepší zázemí pro jezdce i diváky, bude tu nová restaurace, tribuna a další modernizace zařízení.

• Maria Herrera: „Budu bojovat o vítězství až do konce“

21. 12. 2017 13:56|Autor: |Zdroj: WorldSBK|WSBK

Španělská závodnice Maria Herrera strávila posledních pár let v mistrovství světa silničních motocyklů, ale v příští sezóně ji čeká nové dobrodružství. Nastoupí do šampionátu mistrovství světa Supersport 300.

• Anthony West je připraven na plnou sezónu ve světových Supersportech

19. 12. 2017 19:43|Autor: |Zdroj: WorldSBK|WSBK

Poté, co jel Anthony West tuto sezónu závod od závodu kvůli finančním potížím, si může konečně oddechnout. Pro rok 2018 sehnal stálé angažmá. Známého Australana uvidíme celý rok v závodech světových Supersportů s týmem EAB Antwest Racing.

• Jonathan Rea: „Neporazit Toma by znamenalo, že jsem rychlý, ale ne nejlepší.“

17. 12. 2017 16:44|Autor: |Zdroj: SportRider|Foto: Kawasaki Racing|WSBK

Jonathan Rea sklízí jeden úspěch za druhým na poli mistrovství světa Superbiků. Nedávno ho ocenila i královská rodina, která mu udělila vyznamenání Řád britského impéria MBE (člen Most Excellent Order of the British Empire). Závodník ze severního Irska se rozpovídal o svých výkonech, závodění a MotoGP.