Po celém světě najdeme spoustu talentovaných kluků, kteří mají jednu společnou vášeň – stunt riding. Tenhle nejrychleji se rozvíjející adrenalinový sport 21. století si už prošel pořádným kusem vývoje a v různých podobách se s ním můžeme setkat v každém koutě světa, kde se dá jezdit na pár splašených trubkách s motorem.

U nás má stunt riding také velmi dlouhou tradici a vždy jsme měli kvalitní jezdce. Není proto divu, že už v roce 2004 se v Bechyni u Tábora konalo oficiální mistrovství světa, kde se naši rozhodně neztratili. A neztrácíme se ani na současné stunt ridingové scéně. O Adamu Peschelovi, který si přezdívá „Special“, jsme už několikrát psali, a dokonce jsme s ním udělali i zajímavý rozhovor. V něm se nám svěřil, že Němec Chris Pfeiffer, žijící legenda a zasloužilý stunt ridingový veterán, je v jeho žebříčku výš než oblíbená pornohvězda. Je zkrátka vidět, že Adam to bere srdcově a tuhle disciplínu rozhodně nemá v pi…

A proč tedy nejít ještě dál a tomuhle krásnému sportu nevěnovat ještě o trochu víc než jen parádní show. Proč nevytvořit dokument, který přiblíží tento sport a hlavně jeho hlavní aktéry po celém světě?!

„Okolo stunt ridingu se motá mnoho zajímavých lidí z celého světa. Každé místo je specifické. Chceme lidem ukázat různorodost stunt ridingu. Někteří jezdci ho považují za sport, jiní za svůj životní styl… Ale všichni mají jedno společné a to je láska ke stunt ridingu! Plánujeme natáčet v různých koutech světa, tam kde existují lidé, kteří tomuto sportu obětují všechen svůj čas. Existují jezdecké skupiny nebo naopak malí kluci, kterým tento bláznivý sport učaroval. V každém státě, v každé zemi existuje někdo výjimečný, bláznivý a my chceme natáčet to nejzajímavější,“ řekl k projektu Adam.

K dokumentu vznikla také parádní upoutávka…

Nicméně každá legrace něco stojí a také natočení takového dokumentu nestojí jen čas, je k němu potřeba vybavení, štábu, je potřeba cestovat… Aby tým dokázal pokrýt část nákladů, založil na serveru HIT HIT projekt a snaží se s přispěním fanoušků a srdcařů získat nějaké prostředky. Z cílové částky 200 000 Kč sice zbývá dotáhnout pořádný kus, ale také na to máme ještě více než dva týdny. Každý finanční příspěvek je samozřejmě odměněn, a tak se můžete objevit v titulcích filmu, zúčastnit se premiéry filmu nebo třeba i natáčení v Dubaji. Záleží jen, jak velkou částkou se tento projekt rozhodnete podpořit. Tak co, dáme to?

CHCI PROJEKT PODPOŘIT

Další informace najdeš také na oficiálním webu stuntersmovie.cz