O uplynulém víkendu se Martin Krátký zúčastnil svého posledního letošního závodu v sezóně. Jednalo se o akci Stunt Masters Cup pořádanou v Dubaji. Utkalo se zde 15 jezdců ze všech koutů světa. Kromě Martina naše barvy hájil ještě Adam Peschel, takže Česká republika měla hned dvojité zastoupení.

Z posledního závodu v marocké Casablance přivezl Martin 3. místo a boj o pódiové umístění se dal očekávat i zde v Emirátech. Nakonec z toho bylo čtvrté místo pro Martina a sedmá příčka pro Adama.

Martin Krátký

„Na závod v Dubaji jsem se moc těšil, po minulém závodě v Africe to pro mě byla možnost zajezdit si na dalším kontinentu. Už před akcí jsem měl problém s kolenem a moc jsem toho před závodem nenatrénoval. Do toho mi úplně celý víkend nefungovala motorka, takže jsem musel improvizovat a neodjel svoji sestavu. Přestože jsem věděl, že tento víkend nebude z mé strany nejlepší, tak jsem všechny starosti hodil za hlavu a celý víkend jsem se snažil mé jízdy užívat.

Musím říct, že přes problémy se mi nakonec podařilo vyjet 4. místo, s kterým jsem moc spokojený. Celý víkend jsem si opravdu užil a nakonec to nebylo daleko od stupňů vítězů.

Byla to pro mě zajímavá zkušenost mít možnost si zajezdit v takové destinaci a trochu se ještě ohřát před přicházející zimou. Teď je na čase dát si trochu pauzu a dát dohromady sebe a motorky na příští sezónu.“

Výsledky

1. Mike Jensen (Dánsko)
2. Pawel Karbownik (Polsko)
3. Rafal Kanik (Polsko)
4. Martin Krátký (Česká republika)
5. Paulius Labanauskas (Litva)
7. Adam Peschel (Česká republika)