Stejně jako v loňském roce začala i letošní sezóna pro Martina Krátkého již v lednu v italské Veroně. Během výstavy Motor Bike Expo probíhal závod, na jehož startu se sešlo 15 jezdců. V loňském roce zde Martin dokázal zvítězit a i letos chtěl bojovat o nejvyšší příčky. Nakonec mu triumf nevyšel a skončil na druhém místě, ale v soutěži o nejlepší trik vyhrál!

Martinovo hodnocení:

„Na konci roku vše vypadalo dobře, tak jsem mohl potvrdil svoji účast v závodě a mohl se těšit na první letošní akci. Po novém roce se vše začalo komplikovat. Motorka na které jsem měl jet, se nám po zimní údržbě nepodařila včas složit. Protože bych měl málo času zvyknout si na motorku, tak jsem se rozhodl jet na tréninkové. Motorka ale začala zlobit, pak napadl sníh a nedalo se jezdit. Dva dny před akcí jsem si uklidil malý plácek na ježdění, že se trochu svezu, ale opět další problém a hledání závady.

Nakonec jsem motorku opravil večer před odjezdem do Itálie. Chvilku jsem i přemýšlel, že to vzdám a nikam nepojedu. Nakonec jsem si říkal, že bych to měl zkusit a vůbec poprvý jsem vyrazil na závod bez přípravy. V pátek probíhal trénink a já mohl vše doladit. V sobotu se jelo první kolo, ve kterém jsem skončil druhý. Ztráta na prvního nebyla zas tak velká, takže jsem to chtěl v neděli ještě zkusit. Nedělní jízdu jsem dokázal už i vyhrát, ale na první místo po sobotní ztrátě to nestačilo. Nakonec z toho tedy bylo druhé místo. Podařilo se mi také vyhrát soutěž o nejlepší trik. Po všech těch problémech to nakonec dopadlo super a jsem rád, že jsem to nevzdal. Teď bych se rád zaměřil na trénink nových triků.“

Pořadí:

  1. místo – Gleyo Guillaume (Francie)
  2. místo – Martin Krátký (Česká republika)
  3. místo – Juanan Del Fresno (Španělsko)

martin-kratky-verona-italie-2016-08