Prvním letošním závodem, kterého se Martin zúčastnil, byl ve dnech 20. – 22. ledna MBE International Stunt Competition Contest ve Veroně. Letos proběhl již jeho třetí ročník a Martin Krátký, náš aktuálně nejlepší a patrně i nejznámější kaskadér, rozhodně patřil mezi žhavé kandidáty na vítězství. První ročník totiž vyhrál a vloni skončil druhý.

Začátek sezóny ale rozhodně nebyl snadný. Už i ve stunt ridingu totiž profesionálové došli tak daleko, že se snaží jezdit pokud možno celoročně. V uplynulých letech byl Martin zvyklý trénovat přes zimu u nás, ale letošní tuhá zima mu to neumožnila.

„Motorku jsem poskládal asi 9 dní před akcí a vyrazil jsem se rozjezdit do Španělska, protože letos se po letech vrátila klasická zima a nedalo se jezdit jako v předešlých letech,“ řekl. Nebyla to ale jediná novinka sezóny 2017.

„Letos pojedu nově v barvách našeho nového týmu P1 Moto Show, takže u mě proběhlo a stále probíhá hodně změn.“

„Po šesti trénincích na motorce jsem se přesunul do Itálie, kde se mi povedlo hned v pátek zvítězit ve vložené soutěži Wheelie Race,“ pokračoval Martin, který s přibližně dvacítkou soupeřů, mezi nimiž se nově objevili také naši další kaskadéři Mirek „Sporťák“ Frey a Adam „Special“ Peschel, musel zaujmout pečlivě vybranou porotu. Ta se skládala z nikoho menšího, než ze čtyřnásobného mistra světa a žijící legendy stuntridingu Chrise Pfeiffera, Poláka Damiana Bazanika ze StuntersBlogu a brazilského stunt ridera žijícího v Evropě Edua Stunta.

„V sobotu jsem vyhrál kvalifikaci a v neděli jsem skončil celkové druhý v hlavním závodě. Jsem maximálně spokojený z povedeného vstupu do sezóny a těším se na další akce s našim novým týmem,“ pochvaloval si první závod Martin Krátký.

Výsledky

1. Mike Jensen (Dánsko)
2. Martin Krátký
3. Pawel Karbownik (Polsko)

6. Mirek Frey
7. Adam Peschel

Video