Czech Stunt Day 2016 (Ostrava)

Poslední červnový víkend se v Ostravě konal další ročník Czech Stunt Day. Letošní ročník byl poprvé akcí mezinárodní úrovně a zúčastnilo se ho 39 jezdců nejen z Evropy. Jak ostravský víkend probíhal, nám popíše Martin.

Martin: „Sobotní kvalifikaci se mi i přes menší pád podařilo vyhrát a stejný cíl jsem měl i pro nedělní finále. V neděli slunečné počasí vystřídal déšť, ale cíl byl stále stejný. Při zahřívacích 30 vteřinách před mojí finálovou jízdou jsem spadl a motorka přestala jet. Vlastně ani nevím, jestli jsem udělal chybu já nebo motorka přestala v driftu jet, což by zapříčinilo pád, ale to už je nyní jedno. Na opravu motocyklu je dle pravidel povoleno jen 4 minuty, bohužel se nám během tohoto času motorku nepodařilo opravit.

Nechtěl jsem to vzdát, tak jsem v posledních vteřinách nasedl na nejbližší motocykl v depu a zkusil jsem odjet finále na půjčené motorce. Byla to pro mě dost zvláštní chvíle. Sedl jsem na úplně jinou motorku, bez tréninku, v dešti a měl jen tři a půl minuty na to předvést to, co umím, na motorce, na které jsem nikdy nejel. Nakonec jsem skončil čtvrtý a bodově jen kousek od třetího místa. Děkuji Kubovi Kykalovi za půjčení jeho motorky, děkuji Pepošovi za opravu mojí motorky a všem, kteří pomáhali a fandili.“

Stunt GP 2016: První kolo – Polsko

I v letošním roce se Martin Krátký zúčastnil Stunt Grand Prix v Polsku, které se jede jako mistrovství světa ve stunt ridingu. Letos se jede šampionát na dvě kola. Polský závod doplní ještě na konci listopadu závod v Dubaji. Součet bodů z obou závodů určí konečného vítěze. Martin je po prvním závodu na pátém místě s ne příliš velkou ztrátou na třetí místo.

Martin se k závodu vyjádřil: „V sobotním semifinále jsem udělal pár menších chyb a skončil jsem na 5. místě. V nedělním finále se mi podařilo zajet lepší jízdu a bodově byla má jízda třetí nejlepší ve finále. Snížil jsem bodovou ztrátu ze soboty, ale na lepší než 5. příčku to nestačilo. Teď mám čas potrénovat a v listopadu v Dubaji bych rád smazal bodovou ztrátu a dostal se na bednu. V neděli mi během dne začala zlobit převodovka, ale dalo se s touto závadou naštěstí jezdit. Doufám, že jsem si technické problémy během dvou posledních víkendů vybral a příští týden na závodě v Londýně už bude vše fungovat bez problémů.“