“Na tento víkend jsem se opravdu těšil, protože to bylo první oficiální mistrovství Evropy ve stunt ridingu pod FIM. Moje příprava na závod neprobíhala úplně ideálně, protože jsem posledních pět dnů před akcí skoro netrénoval, ale hodil jsem to za hlavu a vyrazil do Maďarska,” uvedl čerstvý mistr Evropy Martin Krátký.

Mistrovství Evropy se zúčastnilo pětadvacet jezdců z několika evropských zemí. Sobota patřila přípravě a tréninku jezdců, samotný závod odstartoval v neděli. Od 13:00 hod. jezdci absolvovali povinné prvky. To je v systému závodů návrat ke kořenům, kdy jezdci v kvalifikaci musejí nejprve předvést jednotlivě předepsané prvky, které jsou bodovány porotou podle techniky, rychlosti a provedení.

“V prvním kole jsem odjel povinné prvky na jistotu, protože jezdec zde může dost ztratit, takže moje taktika byla jet na jistotu a nakonec z toho bylo čtvrté místo,” ohodnotil kvalifikační jízdu mistr Evropy Martin Krátký.

Druhé kolo závodu byla soutěž o tzv. Best trick, kde každý jezdec předvedl ten nejlepší trik ze svých stunt ridingových dovedností.

“V best tricku jsem už zvítězil a po dvou kolech jsem byl na druhém místě s dvoubodovou ztrátou na první místo,” dodal Martin Krátký.

V pondělí pak jezdci mohli předvést svůj um v pěti minutách, kdy ukázali ve volné jízdě to nejlepší ze svého umění. Ještě tentýž den také porota vyhlásila vítěze, kdy na prvním místě se umístil Čech Martin Krátký, který v současné době jezdí pro tým P1 Moto Show.

“Během finálové jízdy mi začala tvrdnout ruka a v poslední minutě jsem udělal pár chyb, za které jsem zaplatil třicetibodovou penalizací. Nakonec jsem v součtu všech třech kol dokázal zvítězit o dva body před Mokusem. Jsem opravdu moc šťastný, že jsem dokázal zvítězit a vybojovat titul mistra Evropy ve stunt ridingu,” zaradoval se novopečený mistr Evropy.

Na druhém místě skončil Maďar Herczeg Balázs, mezi jezdci známý jako Mokus. Paulius Labanauskas z Litvy si vyjezdil bronz.

  1. Martin Krátký (Česká republika)
  2. Herczeg Balázs (Maďarsko)
  3. Paulius Labanauskas (Litva)