Preview

Tento týden, od 7. do 12. srpna se konají závody Ulster Grand Prix, které se jedou na trati nedaleko města Belfast v Severním Irsku. Tréninky začínají ve středu, závodit se bude ve čtvrtek a v sobotu.

Superbike / Superstock

O vítězství v kategorii Superbike bude bojovat spousta elitní jmen. Jako vždy bude jedním z favoritů Michael Dunlop. Po vítězstvích v letošní TT si připsal ještě výhry v Southern 100 a Armoy a má tak šanci si na své konto připsat další.

Jedním z jeho velkých konkurentů bude Peter Hickman, který o minulém víkendu vyhrál závod BSB v Thruxtonu.

Totéž platí pro Bruce Ansteye, který se znovu setká se svou Padgetts RC213V-S Hondou, která vychází z  MotoGP speciálu a na které loni prokázal její konkurenceschopnost.

Kromě těchto tří, kteří jsou považováni za favority, nesmíme zapomenout ani na Deana Harrisona, který zažívá pravděpodobně nejlepší sezónu své kariéry a který pojede na Kawasaki.

Bez šance na pódium určitě nejsou ani jezdci jako Conor Cummins, Lee Johnston, William Dunlop, Dan Kneen nebo Derek Sheils.

Černým koněm pro pozici v Top5 jsou David Johnson, Jamie Coward, Ivan Lintin, Derek McGee, Michael Sweeney nebo Phil Crowe.

Podobně jako loni i letos spousta jezdců startujících v kategorii Superbike budou startovat i v kategorii Superstock.

Závodu se po nepříliš úspěšné sezóně nezúčastní Guy Martin, který se potýkal se nekonkurenční Hondou Fireblade.

Supersport

V kategorii Supersport si může na vítězství sáhnout kdokoliv přinejmenším z deseti jezdců.

Jedním z favoritů je rozhodně dvanáctinásobný vítěz Ulster GP Bruce Anstey. I když má za sebou náročnou sezónu, v Dundrod je vždy v dobré formě. Vítěz loňského závodu Supersport je přesvědčen, že může ke svým celkem 34 vítězstvím v mezinárodních road racingových závodech přidat další.

O vítězství se ho budou snažit připravit na svých Hondách CBR 600 Conor Cummins a Lee Johnston. Dalším jezdcem, kterého není možné vyloučit z boje o vítězství, je Peter Hickman, který startuje i v kategorii Superbike a který v letošním závodě Supersport v IOMTT získal pódiové umístění.

Na vítězství by mohl pomýšlet i úplný nováček a vycházející hvězda Adam McLean, který pojede na Kawasaki. Schopnost ovládnout třídu Supersport má bezpochyby i další jezdec na Kawasaki ZX-6R Dean Harrison.

Ve formě jsou i bratři Michael a William Dunlopovi oba jedoucí na Yamahách.

Mezi další jezdce, kteří jsou potenciálními kandidáty na pódium, patří Jamie Coward, Derek McGee, Dan Cooper nebo Derek Sheils.

Supertwin

I když tento rok není tak dominantní, je favoritem na vítězství Ivan Lintin, který v Southern 100 bojoval s Jamesem Cowtonem. Očekává se, že právě on bude jedním z hlavních vyzyvatelů.

Vítěz loňského závodu Dan Cooper a irský road racingový šampion Derek McGee budou také jistě bojovat o vítězství. To platí i pro vycházející hvězdy Adama McLeana a Joe Loughlina.

Na seznamu jezdců, kteří mají šanci bojovat o pódium, jsou Christian Elkin, Derek Sheils nebo Michael Sweeney.

Jezdci jako Darren Cooper, Michael Weldon, Paul Gartland, James Tadman a Rob Hodson a Jamie Hodson si budou klást za cíl minimálně umístění v první šestce.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram