Dvě hollywoodské společnosti se spojily dohromady a založily Global Motorsports Ventures se sídlem právě na Manu za účelem vytváření obsahu pro televizi, film, online streamování a herní platformy. Konkrétně se jedná o společnosti Pilgrim Media a Digital Circus. To českým fanouškům asi nic moc neříká. Za Pilgrim Media ale stojí Craig Piligian, který má na svém kontě televizní show American Chopper a Fast N’ Loud, a to už pro nás zase tak neznámé není. Za Digital Media Circusem zase pro změnu stojí bývalý ředitel kanálu Discovery Clark Bunting.

Prozatím nejsou známy žádné kanály, na kterých by se měly přímé přenosy vysílat, ale dá se očekávat, že se bude určitě streamovat i po internetu a to je pro českého fanouška skvělá zpráva. Jestli se všechno podaří odladit už na příští rok, je otázkou – v podepsaném kontraktu totiž dostala výše zmíněná společnost rok na přípravu.

Craig Piligian, Clark Bunting

Craig Piligian, Clark Bunting

A že to nebude snadná příprava je vcelku jasné. Téměř 38 mil dlouhý horský okruh pokrýt kamerami není žádná legrace a dá se říct, že technické potíže byly až do současnosti hlavním důvodem, proč se tyhle legendární závody již dávno živě nevysílaly. Při současném pokroku techniky to ale vypadá, že se konečně pořádně blýská na lepší časy a již v letošním roce probíhaly zkušební přenosy za využití nejnovější vysílací techniky.

Peter Duke, zakládající ředitel Isle of Media a Duke Marketing, který se různým způsobem podílí již od roku 1985 na mediálním pokrytí TT na Manu, k tomu řekl: „Jedná se o vzrušující pokrok pro TT. Živé vysílání závodů kompletně změní celou hru a může tuto událost přivést v rámci sportovního světa na novou úroveň. Moderní technologie splnily dvě důležité podmínky, aby to bylo možné. Za prvé schopnost přenášet bezdrátově a s přijatelnými náklady obraz v dostatečné kvalitě. A za druhé možnost sledovat živé vysílání kdykoli na jakémkoli zařízení. Právě druhá podmínka dokáže vyvážit riziko případných přerušení a odkladů (například kvůli počasí), které by jinak narušovaly vysílací plány tradičních televizí.“

„Jsem potěšený, že jsme uzavřeli kruh a od prvních videí a nejlepších momentů, které jsme vyráběli v roce 1985, nyní přicházejí velcí hráči, kteří dostanou živé vysílání na velké množství zařízení a mají v plánu násobně zvýšit povědomí o těchto závodech mimo Spojené království,“ dodal Peter Duke.