Na zasedání Autoklubu České republiky byla schválena jedna velice důležitá změna, která se týká přírodních okruhů. Od příštího roku se již závody nepojedou jako přebor, ale jako Mezinárodní mistrovství České republiky silničních motocyklů na přírodních okruzích. Vedení autoklubu tak vyslyšelo přání jezdců i fanoušků, kteří ve vyhlášení mistrovství doufali několik let.

• nad 600

U kategorie jízdy pravidelnosti historických závodních motocyklů a závodů klasik zůstává statut přeboru ČR. U těchto strojů komise projednávala podnět o zvýšení roku výroby, nicméně pro rok 2019 to již není možné zavést. Během nadcházejícího roku se budou řešit změny pro rok 2020.

Dalším tématem byla změna názvu třídy z 250 CCR na 250 Open a zařazení třídy Moto3 k závodům třídy 125 GP. K této třídě budou nově připraveny technické předpisy a budou sjednoceny technické předpisy pro všechny třídy.

Díky tomu, že se při vybraných závodech Alpe Adria jedou i závody Supermono, byl do kalendáře této třídy přidán i závod v Mostě. Příští rok bude také pro tuto kategorii zlomový, protože kvůli malému zájmu hodně upadá. Naopak by se do závodů na přírodních tratích mohla zavést nová moderní třída Supersport 300, která nabírá na popularitě a závodí se s ní ve WSBK.

Komise také schválila kalendář závodů na přírodních okruzích na sezónu 2019, který má následující podobu: