Tým Classic Suzuki, který řídí Steve Wheatman, bude mít při letošních závodech Classic TT sponzorovaných Bennets jedno z nejsilnějších jezdeckých obsazení. Závodit na jejich strojích budou Michael Dunlop, Lee Johnston a Nick Jefferies.

Závod klasických Superbiků bude stejně jako loni vypsán na čtyři kola a pojede se na ostrově Man v pondělí 29. srpna. Trio jmenovaných jezdců usedne na motorky podobné GSX-R, když pojedou na XR69  s motorem o objemu 1100 ccm. Díky jezdcům i tomuto stroji tak tým Suzuki patří mezi hlavní favority závodu.

Michael Dunlop pojal úvodní ročník Formula 1 Classic TT v roce 2013 ve velkolepém stylu, když vedl závod od začátku až do konce, i když mu unikal olej. Jezdec z Ballymoney měl nejrychlejší kolo v průměrné rychlosti 123,196 mph (198,2 km/h) a závod vyhrál o téměř jednu minutu před týmovým kolegou Conorem Cumminsem. Touto výhrou tak navázal na vítězství v závodech Manx Grand Prix Post Classic Superbike z let 2010 a 2012.

V roce 2014 měl smůlu, ale v loňském roce se vrátil ve velkém stylu, když opět závod vyhrál po napínavém boji s Brucem Ansteym. Byl to těsný souboj, ale nakonec vyhrál Michael, který nastavil nový rekordní čas na kolo. Jeho průměrná rychlost byla 133,962 mph (215,5 km/h). Letos chce tak své vítězství na Classic TT obhájit.

Lee Johnston jel v tomto týmu poprvé v roce 2014 a skončil na pátém místě v závodě Formula One, zatímco loni dojel sedmý s nejrychlejším kolem 123,636 mhp (198,9 km/h). Nick Jefferies se připojil k týmu loni, kdy zajel solidní 17. místo. Vítěz závodu Formula One TT z roku 1993 zajížděl kola v průměrné rychlosti 114 mph (183,4 km/h).

Steve Wheatman své jezdecké složení pro letošní ročník Classic TT okomentoval:

„Classic TT roste každým rokem od svého zřízení v roce 2013 a jsme rádi, že ji můžeme každoročně podporovat. Od té doby jsme zažili úspěch i zklamání, ale jako úřadující šampioni ve třídě Superbike jsme plně odhodláni obhájit tuto pozici. Po neuvěřitelné TT je Michael Dunlop tím správným mužem pro tuto práci.“

„Lee Johnston je zpátky v plné kondici po pádu, který měl na začátku tohoto roku, a bude bojovat o místo na stupních vítězů. Nick Jefferies, který je v našem týmu, je opravdová legenda TT. Týmu přináší spoustu zkušeností.“

Lístky na jednotlivé dny i celou Classic TT jsou už k dispozici na webu iomtt.com.

TTman.cz

TTman.cz
Reklama

Předchozí Další