Volná do 600

Po závodě klasik 350 + 500 + 750 se vše chystalo na nejrychlejší závod dne. Počasí bylo perfektní, diváků kolem trati bylo opravdu hodně a podle posledních informací byla návštěvnost vyšší než při loňském ročníku.

Jezci se podle včerejších kvalifikací seřadili na trati, na pole position se postavil Michal Indi Dokoupil, vedle něj stál Marek Červený a první lajnu doplnil Olin Hanák. Podívejte se také na výsledky sobotních kvalifika.

Po zhasnutí červených světel nejlépe vystartoval Marek Červený, Michalovi Dokoupilovi se start ne úplně povedl, protože se mu motorka postavila na zadní a Michal musel motorku co nejrychleji dostat na obě kola, což ho trošku zpomalilo.

Po přibližně 20 sekundách traťoví komisaři začali mávat červenými vlajkami a všichni jsme věděli, že je něco špatně. Během chvilky vyjela na trať sanitka a chvíli na to už nad tratí prolétal záchranný vrtulník. V tu chvíli divákům a jezdcům zatrnulo a všem bylo jasné, že se jedná o velmi vážnou nehodu. Po chvilce se potvrdily ty nejhorší obavy. Rakušan Peter Benderle se startovním číslem 99 tragicky zahynul, když nezvládl průjez mezi 3. a 4. úsekem na trati a narazil do sloupu. Do havárky se bohužel připletli další 3 jezdci, Pavel Zima, Zdeněk Sedlák a Roman Skoupý, 2 jezdci skončili se středně těžkými zraněními a třetí jezdec s lehkými zraněními, všem třem jezdcům přejeme brzké uzdravení.

Závod byl po této tragédii přerušen a po rozhodnutí vedení závodu byly zrušeny i zbývající závody 125SP a Supermono + Twin. Velký vliv na rozhodnutí mělo vyšetřování nehody policií ČR, které mělo trvat přibližně 2 hodiny.