Informace

V Jičíně se v minulosti jezdil všehlasný závod Velká cena Prachovských Skal, která měla obrovské jméno a tradici. Proto se pořadatelé z Jičína rozhodli znovuzrodit silniční motocyklové závody v tomto městě. Na holínském předměstí se již tento víkend, tj. 30. – 31. května 2015 sejdou závodníci silničních historických motocyklů. Bude to už třetí ročník znovu obnoveného závodu v Jičíně, kde nás o tomto víkendu čeká opravdu bohatě nabitý program.

Budeme mít zde možnost vidět hned několik kategorií historických závodních motocyklů. Ty jsou rozřazeny hned do několika kategorií a to podle roku výroby a obsahu motocyklů. Kategorie jsou označeny písmeny a nutno dodat, že o víkendu budou na Jičínském okruhu kroužit opravdové skvosty. Diváci se můžou těšit i na velmi oblíbené sidecary, které jsou nedílnou součástí ceny města Jičín. Program obohatí další dvě kategorie. Uvidíme silniční závodní pionýry, což je opravdu nádherná podívaná a neskutečná střelba. Jedinou novodobou kategorií, která vyjede na jičínský asfalt budou produkční 125 nebo-li „dakšny“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Program závodního víkendu v Jičíně je totožný se všemi závody. V sobotu nás čekají tréninky a na nedělní den jsou přichystány závody. Celkem nás bude čekat deset závodů, takže o hezkou podívanou nebude nouze.

Zde můžete nakouknout na kompletní seznam přihlášených jezdců. Do všech kategorií je přihlášeno velmi mnoho jezdců. Počasí by mělo být také dobré, takže nám nezbývá nic jiného než se na závody těšit a do Jičína dorazit. Podpořte pořadatele, kteří tyto závody dělají nejen pro jezdce ale hlavně diváky, kterých se doufejme v Jičíně sejde velké množství.

Více informací můžete nalézt na webu organizátora AMK Jičín.

V Jičíně na viděnou!

11334009_1077120388968761_1418257713480030896_o

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Časový harmonogram