Šedesát kilometrů měřící nejnebezpečnější přírodní okruh na světě hostí nejodvážnější motocyklové závodníky již od roku 1907, přičemž si již od více než dvě stě padesáti vybral tu nejvyšší oběť. Ani to však neodrazuje závodníky od toho, aby se pokusili tento okru pokořit. Každý rok musí organizátoři z kapacitních důvodů odmítat desítky zájemců o start, ale slovenskému závodníkovi se na tento závod letos podařilo probojovat.

Miroslav Sloboda bude startovat hned ve dvou třídách, ve kterých mu organizátoři potvrdili start – ve třídě Supersport a Lightweight. V následujících týdnech a měsících tak Slobodu kromě fyzické a technické přípravy čeká shánění financí na zabezpečení účasti, což rozhodně nebude jednoduché. Tréninky a samotné závody se letos na Manu uskuteční ve dnech 25. května až 7. června.

Miro Laki Sloboda

Miroslav Laki Sloboda

„Byl jsem velmi šťastný, když mi přišlo potvrzení mé účasti na Tourist Trophy. Je to splnění mého největšího snu. Účast na tomto závodu si musí závodník vybojovat na trati, nedá se žádným způsobem koupit, a o to větší mám radost, že se mi na závodech Manx GP podařilo přesvědčit organizátory o tom, že mohu startovat i na Tourist Trophy. V současnosti připravujeme s týmem motocykl pro nadcházející sezónu a zároveň pracujeme na tom, abych mohl svoji účast na Manu zabezpečit i po finanční stránce, což bude mimořádně náročné a z vlastních prostředků se mi to nepodaří. Děkuji všem svým partnerům a kamarádům, díky kterým jsem se dostal až sem, a zároveň chci touto cestou oslovit další motocyklové nadšence, majitele firem, kteří by mě chtěli podpořit na mojí cestě na Tourist Trophy. Myslím, že by pro ně mohlo být zajímavé mít logo svojí společnosti, ale klidně i jméno fyzické osoby, na mém motocyklu při pro tento slovenský motoristický sport historické události. Já zase na oplátku udělám všechno pro to, abych důstojně reprezentoval naši zemi a svoje partnery na těchto závodech.“

V případě zájmu o spolupráci neváhejte Mira Slobodu kontaktovat na emailové adrese lakirt53@gmail.com, anebo na telefonním čísle +421 905 544 103.