Tým Tyco BMW dnes potvrdil novou spolupráci s patnáctinásobným vítězem závodů Tourist Trophy na ostrově Man Michaelem Dunlopem. Společně vyrazí do závodů Tourist Trophy na ostrově Man a dalších mezinárodních road racingových závodů. Dvaceti osmiletý závodník ze Severního Irska pojede na BMW S1000RR týmu TAS Racing/Tyco BMW v závodech RST Superbike a PokerStars Senior při IOMTT a zúčastní se také závodů North West 200 a Ulster GP.

Michael Dunlop na TT debutoval v roce 2007 a od té chvíle vyhrál spoustu závodů a pokořil i rekordy trati. Díky jeho zkušenostem a odhodlání není pochyb o tom, že i letos se bude pohybovat na čele. V tuto chvíli je jediným, kdo se na více než 60 kilometrovém okruhu Mountain Course dostal s časem na kolo pod 17 minut (16:53,929, průměrná rychlost 133,962 mph/215,591 km/h). To zajel před dvěma lety na BMW, loni přesedlal na Suzuki, se kterou měl ale několik technických problémů, ale nakonec se mu závod Senior TT podařilo vyhrát.

Jeho vášeň pro road racing se líbí majitelům týmu TAS Racing – otcovi a synovi – Hectoru a Philipu Neillovým. Tým ze Severního Irska také patří mezi špičkové týmy na startovním roštu, když na North West 200 oslavil 27 vítězství a na ikonických závodech TT na ostrově Man slavili už vítězství 18 závodů.

Závody Supersportů odjede Michael ve svém vlastním týmu, kde mu bude dělat týmového kolegu legendární John McGuinness.

Philip Neill – manažer týmu

„Trvalo nějakou chvíli, než jsme se dali dohromady a jsem moc rád, že můžeme potvrdit, že Michael Dunlop a TAS Racing/Tyco BMW budou konečně v roce 2018 spolupracovat. Spolu s Michaelem jsem už několikrát probíral možnou spolupráci a upřímně, věřil jsem tomu, že k tomu jednou dojde. Můj táta a já jsme společně se všemi kluky z TAS Racing nadšení a už se těšíme na novou výzvu. V této pozici bychom nebyli bez podpory našich partnerů Tyco a BMW Motorrad, kteří jsou také spokojeni s dosažením této dohody s Michaelem pro sezónu 2018.“

Michael Dunlop

„Tyco BMW a já jsme spolu mluvili už několikrát, ale k ničemu nedošlo, ale letos si to všechno sedlo. Myslím, že je to pro nás oba dobrá chvíle, kdy začít spolupracovat a myslím, že oběma to přinese něco dobrého. Těším se na to, až uvidíme, co dokážeme.“