Britský tým Hawk Racing původem z hrabství Leicestershire potvrdil, že za ně bude v závodech Tourist Trophy na ostrově Man jezdit Michael Dunlop. Tým vzájemnou dohodu potvrdil dnes při motocyklové show v Londýně.

Jedenáctinásobný vítěz TT a šestadvacetiletý závodník Michael Dunlop se závodů zúčastní opět na superbiku BMW S1000RR, se kterým dominoval v závodech TT v roce 2014. Loňská účast na TT byla ovlivněna výměnou motorek, když se po nezdařených trénincích s Yamahou vrátil ke svému BMW, následně utrpěl i zranění v úvodním závodu RST Superbike. Přesto si dokázal v posledním kole Senior TT, kterou dokončil pátý, zajet vlastní rekord trati s hodnotou 132,515 mph (213,262 km/h), což je zároveň druhý nejrychlejší čas v historii TT.

Závodník z Ballymoney bude za tento tým také závodit v road racingových závodech North West 200 a Ulster Grand Prix a stejně tak vyrazí do některých závodů BSB, včetně Silverstone a Outlon Park, a to díky divokým kartám.

Michaelova kariéra na TT začala v roce 2007 a svůj první závod vyhrál ve třídě Supersport o dva roky později. Vítězství na „velké motorce“ získal v roce 2011, když vyhrál závod kategorie Supertocků. První superbikové vítězství oslavil v roce 2013.

Michael-Dunlop-Superbike-bmw

Manažer týmu Hawk Racing Steve Hicken řekl:

„Jsme potěšeni, že máme Michaela zpátky na palubě pro rok 2016. Víme, co musíme udělat, abychom ho dostali zpátky na nejvyšší stupínek na ostrově Man. S dobrým načasováním našich příprav se už nemůžeme dočkat toho, až Michaelovi pomůžeme k dosažení jeho cílů.“

Michael Dunlop k tomu dodal:

„Vracím se zpátky, abych vyhrál. Loni jsem do toho dal všechno, ale pád v Superbicích nebyl nejlepší přípravou pro Senior TT. Moje poslední kolo na TT všem připomnělo, co dokážu. S těmito kluky, kteří stojí za mnou, jsem připraven znovu dobře závodit.“