Do závodu se mi podařilo dobře odstartovat, ale nechtěl jsem v úvodu tolik riskovat, protože jsem věděl, že bude závod dlouhý a můžu pozice získat. Zajížděl jsem časy kolem 2:30, což jsme plánovali, takže jsem byl spokojený. Postupně jsem se dostával dopředu a jel už na 15. místě, ale poté byl závod přerušen a počítaly se výsledky z kola před tím.

Nakonec je z toho 16. místo, chtěli jsme být na bodech, ale to se nepovedlo. Závod mě bavil, i když ho byla jen půlka. Sice nevím, jak bych na tom byl na konci se silami, ale do té chvíle jsem na tom byl fyzicky docela dobře. Závod je hodně náročný hlavně kvůli horku a vlhku, ale dnes foukal vítr a bylo pod mrakem, takže to pomáhalo. Škoda, že byl závod přerušen, moc mě mrzí, co se stalo.

Čekal jsem, jestli nebude restart, protože tu byla šance se dostat na 15. místo a výš. Jsem spokojený hlavně s tempem, protože jsme z dat vyčetli, že jsem se v posledním kole dostal na 28,8 a to je velice povzbudivé. Z toho mám opravdu radost, protože bylo na to se pohybovat kolem 14. – 15. místa. Tohle už jsem chtěl zajet v trénincích, ale bohužel se to nepovedlo. Chtěl jsem volit strategii jako u nás, že budu jezdit sám, ale nakonec se ukázalo, že je lepší jet za někým. To se mi podařilo až ve druhé kvalifikaci a ve warm upu. Pokud by se takové časy podařily už předtím, mohl jsem být o řadu blíž a závod by byl trochu jednodušší, protože bych nemusel předjíždět tolik kluků.

Cíle jsme si splnili, posunuli jsme se dopředu. Máme lepší časy i pozici a doufám, že se sem dostanu příští rok. Konkurence je tady pokaždé dobrá, takže máme radost, že se nám daří mezi nimi posouvat vpřed. Je to hlavně o tom se to tu naučit. Je to těžká trať, navíc je tu teplo a dusno, a i když člověk ví, že udělal strašně velký kus práce, tak to na pozicích není až tak vidět.

Markovi Červenému moc děkujeme za spolupráci a blahopřejeme k dobrému výkonu.