Preview

Závody na ostrově Man nejsou jen o slavném závodu Tourist Trophy, který se pořádá na přelomu května a června, ale na okruhu Mountain Course ožívá závodní duch i na konci letních prázdnin. Od 19. srpna do 1. září 2017 nás čeká další ročník Manx GP, který doplňují závody Classic TT.

Závody Manx Grand Prix mají na ostrově Man dlouholetou tradici, která tu trvá od počátku 20. let minulého století. Závody tu pořádal Manx Motor Cycle Club s cílem udržet závody amatérů, aby se jich neúčastnili profesionálové ze závodů Tourist Trophy. To bylo pochopitelně během let těžké rozlišit, kdo je profesionál a amatér a od roku 1930 se už jezdí standardní Manx Grand Prix. V roce 2013 se k této akci připojily i závody Classic TT, takže je to hezký mix nových a historických strojů. Spousta jezdců navíc využívá Manx GP jako vstupní bránu pro IOMTT, protože se tu mohou dobře seznámit s okruhem v ne tak silné konkurenci. Na ostrov Man zamířil i Miro Laki Sloboda ze Slovenska, kterého všichni moc dobře známe z našich road racingových závodů.

Závody Classic TT udržují přirozený duch Tourist Trophy ostrova Man, která všem fanouškům a nadšencům umožňuje nahlédnout do historie světově nejproslulejších motocyklových závodů. Hvězdy dnešních závodů IOMTT usedají na stroje, které psaly historii motocyklového sportu a jsou muzejními výstavními kousky. Například Michael Dunlop nasedne na legendární MV Agustu, či Bruce Anstey pojede na dvoudobé Yamaze YZR 500 známé ze závodů Grand Prix. Kromě motorek si tu fanoušci mohou užít i pohodovou atmosféru a večerní akce s největšími hvězdami, které psaly historii IOMTT. Kromě zmíněných hvězd tu dál budou závodit rodák z ostrova Dan Kneen, kterého jsme mohli potkat i v Hořicích při 300 zatáčkách Gustava Havla, Dean Harrison, Horst Saiger, který s oblibou jezdí do Těrlicka, Josh Brookes, Michael Rutter, James Hillier a spousta dalších. John McGuinness bohužel jezdit nebude stále kvůli zranění, které si přivodil na North West 200.

Video

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram