Po včerejším volném tréninku a první kvalifikaci dnes jezdce na motorkách čeká druhá kvalifikace. Podobně jako včera, i dnes otevírají program na závodní trati ve městě Macau, kde už o víkendu vyvrcholí další ročník této slavné Grand Prix. Podmínky na trati byly dobré, když bylo sucho.

Hned na úvod kvalifikace měl nějaký technický problém se svým BMW Michael Sweeney. Mezi tím se ostatní už rozjeli do rychlých kol a na včerejší dominantní časy výborně navázal Glenn Irwin, který se ujal vedení s časem 2:24,691. Na místo druhé se zařadil Peter Hickman se ztrátou 1,079 s a třetí byl Michael Rutter se ztrátou 3,819 s. Gary Johnson byl čtvrtý a jen o 0,042 s za ním byl Martin Jessopp.

Marek Červený zahájil tuto kvalifikaci pěkným 13. místem a časem 2:29,660, takže ztrácel necelých pět vteřin. Petr Bičiště byl na 25. místě s časem 2:37,292 a ztrátou 12,6 vteřin. Petr si ale během dalších kol zlepšoval své časy a ve svém 7. kole zajel kolo za 2:32,720, takže byl na 23. místě.

Michael Rutter byl jedním z prvních jezdců, kteří zajeli do boxů, když do konce kvalifikace zbývalo více než půl hodiny. V tu chvíli měl na svém kontě pět kol. Postupně do boxů zajeli i ostatní a prázdné trati chtěl využít Glenn Irwin, který se rozjel do svého dalšího rychlého kola. Bohužel Glenn v jednom z technických sektorů potkal pomalejšího jezdce, který ho zpomalil. Nicméně i přes to dokázal své kolo dokončit v čase 2:24,520 a jasně dal najevo, že chce zítra startovat z prvního místa. Díky tomu si vytvořil náskok 1,250 s na Petera Hickmana. Marek Červený i Petr Bičiště zamířili do boxů, když Mára klesl na 16. místo a Kimura byl stále na 23. místě.

Necelých dvacet minut před koncem si zajel lepší čas Michael Rutter, který se dostal na druhou pozici se ztrátou 1,219 na Glenna Irwina a jen 0,038 s před svého týmového kolegu Petera Hickmana. Pěkně zajel i Horst Saiger, který se dostal ze zadních pozic na 5. místo s časem 2:26,999, takže ztrácel 2,486 s. Desítka nejlepších tedy měla složení: Glenn Irwin, Michael Rutter, Peter Hickman, Martin Jessopp, Horst Saiger, Lee Johnston, Conor Cummins, David Johnson, Derek Sheils a Dan Kneen. Marek Červený byl na 18. místě a Petr Bičiště na 24. místě.

Na poslední čtvrt hodinu vyrazili všichni zpátky na trať, kdy je čekala poslední nejrychlejší kola a boj o co nejlepší pozici na startovním roštu. Někteří jezdci se snažili využít i jízdy za někým rychlejším či zkušenějším. Vítěz posledních dvou let Peter Hickman svůj výjezd na trať pozdržel a vyjel až deset minut před koncem. Glenn Irwin se opět snažil okamžitě zlepšit svůj čas, ale jeho Ducati Panigale byla docela neklidná. Glenn si i přes to čas zlepšil na neuvěřitelných 2:23,081, takže si vytvořil náskok 2,651 s na Michaela Ruttera.

Pět minut před koncem druhé kvalifikace se na druhé místo dostal Peter Hickman, který stáhl svou ztrátu na Glenna Irwina na 1,810. Na třetím místě skončil Gary Johnson, čtvrtý je Conor Cummins a Michael Rutter obsadil místo páté. Naši jezdci si v posledních kolech časy nezlepšili, takže Marek Červený ukončil tuto kvalifikaci s časem 2:29,660 na 19. místě a Petr Bičiště s časem 2:32,367 na 25. místě.

Tím pro dnešek akce na trati v případě motorek končí, zítra už jezdce čeká krátký warm up a poté závod.