Třiadvacetinásobný vítěz TT boural ve vysoké rychlosti ve čtvrtečním kvalifikačním tréninku Superbiků na Primrose Hill. Trénink byl okamžitě zastaven červenou vlajkou a McGuinness byl odvezen do nemocnice s podezřením na zlomenou nohu.

Po příjezdu do nemocnice mu byla diagnostikována složená zlomenina pravé holenní a lýtkové kosti. Večer podstoupil operaci, při které se chirurg pokusil zlomeninu zafixovat destičkou, ale zjistil, že to není možné.

McGuinness se nyní chystá na další operaci, při které dostane externí fixátor nohy.

Tým ve svém vyjádření napsal:

„Johnovi byla diagnostikována složená zlomenina pravé nohy, ve čtvrtek večer nebylo možné kvůli rozsahu zranění zpevnit kost, jak se původně myslelo, a zítra dostane externí fixátor. Kromě toho má John také čtyři zlomené obratle a tři zlomená zadní žebra, takže bude nosit až na šest týdnů krunýř. V nemocnici Royal Victoria zůstane asi týden.“

Honda Racing obdržela Johnovu motorku od organizátorů závodu a provede podrobnou analýzu dat motocyklu a ECU ve svém sídle v Louthu. V důsledku toho se tým nezúčastní závodů Superstock a Superbike.

Tým bude znovu na trati v Castle Combe během několika týdnů v rámci přípravy na Isle of Man TT.

Jonny Twelvetrees – manažer týmu

„Bohužel Johnův incident na Primrose Hill během kvalifikace vyústil v docela značné zranění pravé holenní a lýtkové kosti. Je to skutečná rána pro Johna a tým, ale je neuvěřitelně silný a je velmi dobrých rukou. Nyní musíme zjistit, co se stalo, a nezúčastníme se závodů Superstock a Superbike, vrátit se do Louthu, abychom zanalyzovali Johnovu motorku a znovu se dali dohromady před naším dalším testem v Castle Combe za několik týdnů, než zamíříme na Isle of Man.“