International Sidecar Trophy se divákům na Masarykově okruhu představí potřetí v řadě. Brněnský podnik je pro závodní dvojice prvním ostrým kláním v sezóně z celkových 7 závodních víkendů. Do boje vyrazí populární sajdy ve dvou závodních třídách. Kategorie F1 a F2 se liší zejména v objemu motoru – sidecary F1 mají motor o objemu nad 600 cm3, F2 potom do 600 cm3.

Závodu sidecar se zúčastní i jedna česká posádka ve složení Miroslav Medek a Radek Koňařík. „Teprve minulý týden nám dorazila nová elektronika a po instalaci jsme ještě neměl i čas ji pořádně odzkoušet. Motor otestujeme až při pátečním tréninku, tak doufejme, že si to sedne. V opačném případě jsme připraveni přes noc vrátit zpátky starý motor, abychom mohli o víkendu jet,“ popisuje Medek adrenalinový závěr příprav. Pokud bude nová technika fungovat, věří si česká posádka na pódiové umístění.

Sezóna závodů na přírodních okruzích začíná

I když se Jarní cena Brna jede na specializované závodní dráze, výsledky se účastníkům započítají do hodnocení Mistrovství a Přeboru ČR na přírodních okruzích. Předběžná startovní listina čítá na 300 přihlášených pilotů, kteří se představí celkem ve 13 závodních kategoriích. Na startu nebudou chybět jména jako Michal ‚Indy‘ Dokoupil, Kamil Holán nebo loňský vítěz v nejsilnější třídě nad 600 cm3 Michal Prášek.

Vstup na tribuny zdarma

Program začíná už v pátek volnými tréninky. Od pátku do neděle jsou pro veřejnost zdarma otevřené tribuny C, T3 a T5. Rovněž parkování je zdarma. Za poplatek 150 Kč bude o víkendu přístupný paddock. Návštěvníci se tak v sobotu a neděli mohou podívat přímo do zázemí motocyklových závodníků.