Klasik

První kvalifikace

Druhá kvalifikace

Závod

Sobotní odpolední program patřil závodům a jako první odstartovali klasici. Celkem se na start postavili jezdci pěti kubatur. Závodníky čekal závod vypsaný na 6 kol. Podmínky na trati jsou dobré, když je od rána polojasno. Teplota vzduchu byla 13°C a trať měla 23°C.

Do závodu dobře odstartoval Marek Stibor na 750 ccm, který se ujal vedení a postupně si budoval náskok na své soupeře. Marek po prvním kole vedl o 7,3 vteřiny. Startovní pole za ním se trochu roztrhalo, ale na cílové rovince jsme mohli vidět rozdíly ve výkonech jednotlivých strojů. Na druhém místě projel Libor Mařík a třetí pozici udržoval Pavel Novák, ale ten sedlá pětistovku, takže byl ve vedení své třídy. Nejlepším jezdcem třídy 250 ccm byl Josef Ježovica, který byl na průběžném 7. místě. Po prvním kole ze závodu odstoupil jezdec č. 19 Jaromír Tázler.

Mezi tím si Marek Stibor ve vedení rozšířil náskok na téměř 16 vteřin. Libor Mařík udržoval svou druhou pozici a o další tři vteřiny dál jel Pavel Novák. Další pořadí bylo Ronald Neef, Roman Procházka, Josef Juřík, Otakar Talaga, Josef Ježovica, Petr Šupík a Dušan Petr.

Už po čtyřech kolech dostávali zadní jezdci kolo od vedoucího Marka Stibora, který navíc zvedl svůj náskok ve vedení na půl minuty. Startovní pole se z převážné části hodně roztrhalo, ale pár skupinek tu bylo ve druhé polovině startovního pole. Několik jezdců spadlo, ale všichni by měli být v pořádku.

Vítězem závodu se stal po suverénním výkonu Marek Stibor. Na druhém místě projel Libor Mařík a třetí v cíli byl Pavel Novák, který je ale vítězem ve třídě 500 ccm. Na místě čtvrtém projel jako vítěz třídy 350 ccm Josef Juřík. Stupně vítězů třídy 500 ccm doplnili Ronald Neef a Otakar Talaga. Sedmý projel Josef Ježovica jako vítěz třídy 250 cm. Ve třídě 175 ccm vyhrál Miloš Thér.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »125 SP + 250 SP