Twin + 125 GP + Moto3 + Stock 300

Warm Up

Druhý závod

Předposlední závod dnešního programu čekal závodníky třídy Twin, Moto3, 125 GP a Stock 300, takže bylo startovní pole hodně nabité. Závod byl vypsán na 11 kol a podmínky jsou stále dobré. Je slunečno s teplotou vzduchu 17°C a trati 30°C. Hodně hektické to bylo pro Martina Gbelce, když si přebíral pohár za třetí místo v šestistovkách a pak utíkal na start závodu, kde startoval z prvního místa.

Do závodu dobře odstartoval Petr Najman na Twinu. Jezdci na slabších Moto3 nemají po startu takový výkon, takže hodně ztráceli při rozjezdu závodu. Petr Najman si po prvním kole udržoval lehký náskok. Během dalšího kola se na druhé místo propracoval Martin Gbelec, který měl trochu pomalejší start, ale díky rychlým průjezdům zatáček dokázal držet krok s předními jezdci.

Petr Najman ze závodu odpadl a do vedení se dostal David Hanzalík na Twinu, kterého stíhal Martin Gbelec na Moto3. V polovině závodu se dostal na první místo Martin Gbelec, ale David Hanzalík na něj ztrácel jen 0,250 s. Na třetím místě jezdil Vojtěch Schwarz ze třídy Stock300, takže to byl pěkný mix motorek na čele závodu.

V dalších kolech se na třetí místo dostal Marek Stibor a výborné tempo měl Matyáš Konečný, který se zajížděl rychlejší kola než špička závodu a dostal se na 4. místo.

Pro vítězství závodu si dojel David Hanzalík, který si v posledních kolech závodu udržel náskok 1,5 vteřiny. Na druhém místě dojel Marek Stibor a třetí v cíli byl Matyáš Konečný, který je tak vítězem třídy Moto3. Matyáš si dokázal vytvořit pohodlný náskok osmi vteřin na Martina Gbelce, který dojel za ním a v této třídě skončil druhý. Ve dvou závodech za sebou tak obsadil pódiové umístění. Zbyněk Soukup byl třetím v cíli třídy Twin. Stupně vítězů kategorie Moto3 doplnil Jonáš Kocourek. Jezdci třídy 125 GP dojeli do cíle za sebou a vítězem je Meyer Chris. Za ním skončili Michal Savinkov a Patrik Kolář. Ve třídě Stock 300 vyhrál Vojtěch Schwarz, za kterým skončili Lukáš Simon a David Kubáň.